Економіка

У Зеленського заговорили про заміну податку на прибуток

Гроші

У зв’язку з коронавірусною кризою в найближчі рік-два декларований прибуток компаній буде зменшуватися, прогнозують в Нацраді реформ.

Національна рада реформ на першому засіданні розгляне введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток. Про це повідомив заступник керівника виконавчого комітету реформ Олександр Ольшанський в ефірі телеканалу Україна 24.

“Якщо говорити простими речами, це означає наступне: якщо ти реінвестуєш гроші, ти не платиш податок. Податок сплачуватиметься лише, якщо ці гроші витрачаються і виводяться дивідендами”, – сказав він.

Читайте також:  ЗМІ дізналися суму нового газового арбітражу

На думку Ольшанського, криза є підходящим часом для введення цього податку. Міжнародний валютний фонд був проти цього податку, але зараз ситуація зміниться, підкреслив він.

“Підприємства задекларують дуже великі збитки через карантин. Якщо ми зараз зробимо новий підрахунок, то з’ясується, що прогнози щодо податку на прибуток в 2020, 2021, а може, і в 2022 році будуть істотно переглянуті. Ми отримаємо менше податку”, – заявив Ольшанський.

Податок на виведений капітал, на його думку, буде стимулювати внутрішні інвестиції. “Ми повинні витягнути себе за волосся самі з цієї кризи. В Україні достатньо людей, які можуть інвестувати, потрібно тільки дві речі: щоб вони вірили в майбутнє і щоб вони знали, що їхні інвестиції будуть захищені”, – сказав експерт.

Читайте також:  Держборг в 2021 році знизиться до 55,8% ВВП - НБУ

Він додав, що попередні розрахунки показують, що втрат бюджету від заміни податку з урахуванням кризи не буде.