Наука

Падіння метеоритів могло спровокувати життя на Землі і Марсі

Метеорит

У вчених є тільки дві теорії походження життя: неземна доставка і ендогенний розвиток. Нове дослідження надає доказ першої версії.

В ході дослідження японські вчені змоделювали взаємодію елементів, які могли б зіграти роль в утворенні життя після падіння метеорита в океан. Для цього вони вивчили реакції між вуглекислим газом, азотом, водою і залізом в лабораторії, в якій створили «ударні умови». Їх моделювання виявило утворення таких амінокислот, як гліцин і аланін, які виникли при ударному впливі. Ці елементи є прямими компонентами білків, які каталізують багато біологічних реакцій.

Група використовувала вуглекислий газ і азот, оскільки вони вважаються двома основними компонентами атмосфери на Землі, яка існувала більше чотирьох мільярдів років тому.

Читайте також:  Глобальне потепління може знищити період «золотої осені»

Гіпотеза про те, що колись на Марсі існував океан, також відкриває цікаві перспективи для досліджень. Вуглекислий газ і азот, ймовірно, були основними складовими марсіанської атмосфери раніше. Таким чином, удар, що утворив амінокислоти, також міг “дати” інгредієнти для життя і на стародавньому Марсі.