Технології

На шляху супутникового інтернету Ілона Маска встала несподівана перешкода

Starlink

На початку червня Ілон Маск повідомив про успішний запуск нової партії з 60 супутників глобальної мережі Starlink. Передбачається, що до кінця поточного року супутниковий Інтернет може бути запущений по всьому світу. Все йшло згідно з планами, поки раптом на шляху мільярдера не постала проблема, яка може перешкодити його задумам.

На даний момент угруповання Starlink налічує майже півтисячі супутників, серед яких є експериментальні і неробочі. Керівництво SpaceX стверджує, що для розгортання супутникового Інтернету по всьому світу потрібно всього 800 супутників. Така кількість може бути легко досяжна вже до кінця поточного року. Такої ж точки зору дотримується і сам Ілон Маск, який вважає, що на перших етапах Starlink зможе забезпечити роботу по всьому світу, але не високу пропускну здатність.

У планах компанії-виведення на орбіту декількох десятків тисяч супутників, які повинні вирішити всі проблеми з безперервним доступом і високою пропускною здатністю. Тим часом на шляху реалізації цієї затії постала нова проблема. Як виявилося, для прийому і передачі сигналу потрібен спеціальний пристрій незвичайної форми. Раніше Ілон Маск заявляв, що вартість такої портативної антени не перевищить 200 доларів. Однак тепер з’ясувалося, що для роботи з супутниками, які рухаються з дуже високою швидкістю, буде потрібно пристрій ціною в 10 разів вище, ніж повідомлялося раніше.

Читайте також:  Samsung розробила компактний голографічний дисплей

Незрозуміло, чи захочуть люди купувати такий дорогий прилад, чи буде це вигідно з економічної точки зору, а також чи не дешевше скористатися звичайним мобільним інтернетом. Мало того, такий пристрій буде весь час перебувати на відкритому повітрі. Настільки складна техніка може швидко прийти в непридатність, а обслуговування тільки збільшить витрати. Та й не ясно, як буде виконуватися ремонт невеликої портативної антени в разі поломки, особливо у віддалених від цивілізації регіонах.

Джерело: businessinsider.com

1 коментар

  • Це фейк. Брехня.
    А як зараз люди дивляться супутникове телебачення? Висока швидкість супутників їм не заважає. Та й інтернет супутниковий теж вже існує. Так, що брехня, панове, брехня!

Залишити коментар