Технології

Створено робота на кавовому ходу

Робот

Одним з основних способів використання роботів на ніжках є дослідження місць, потенційно небезпечних для людини. Однак, щоб пройтися по уламків і зсувів, роботам дійсно потрібно впевнено стояти на ногах – і допоможе їм у цьому ароматна кава.

Розроблена вченими з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, “кавова” рухова система складається з гнучкої латексної сфери, заповненої пухкою сухою кавовою гущею. Поряд з кавою кожна нога також включає в себе механізми підтримки, принцип яких заснований на кореневій системі, як у рослин.

Читайте також:  Спекотніше за Сонце: китайський реактор термоядерного синтезу встановив новий світовий рекорд

Поки нога піднята в повітря, вона залишається м’якою і еластичною. Однак при контакті з поверхнею вона моментально твердне, в залежності від рельєфу. Тримали коли-небудь в руках кульку, повну крохмалю або гречаного лушпиння? Принцип той же.

В результаті кожна нога здатна забезпечити жорстку фіксацію на нерівній поверхні. Це може відбуватися як пасивно, коли кавову гущу пресує вага самого робота, або активно, коли за щільність пресування відповідає вакуумний насос.

Приклади деформації стопи робота

Приклади деформації стопи робота на різних поверхнях

В результаті бот, що крокує по гальці або сипучому піску, рухається на 40% швидше, ніж при використанні звичайних жорстких лапок. Частково це пов’язано з тим, що кавова система зменшує глибину, на яку підстава ноги ходить в субстрат, а значить зменшується і зусилля, необхідне для витягування ноги назад — причому зменшується на значні 98%.

Читайте також:  Головний конкурент супутникового інтернету Ілона Маска за крок від запуску

Система також подарувала роботу поліпшене зчеплення як з нерівними, так і з плоскими поверхнями. Було встановлено, що активна система пресування найкраще працює в першому варіанті, в той час як пасивна система краще підходить для другого. В даний час інженери планують додати датчики до нижньої частини ступень, щоб визначати характеристики поверхні до того, як ноги вступлять з нею в контакт.