Суспільство

Ілон Маск розповів про причини вибуху останнього прототипу Starship

Вибух прототипу SN-4

Наприкінці травня компанія SpaceX організувала черговий запуск прототипу космічного корабля Starship, який завершився видовищним вибухом і повним знищенням апарату вже через кілька секунд після старту. Нещодавно глава компанії Ілон Маск прокоментував інцидент і відповів на запитання журналістів про причини аварії.

Чергова невдача на приватному космодромі в Бока-Чіка (штат Техас), на думку Маска, пов’язана не з двигуном, як передбачалося раніше. Причиною вибуху імовірно стала несправність вузла, що з’єднує ракету з системами наземного обслуговування. За словами засновника SpaceX, до таких серйозних наслідків привів недостатній контроль за роботою механізмів роз’єднання, що відповідають за швидке розчеплення носія з платформою.

Читайте також:  Названо області з найбільшим поширенням COVID-19

За версією інженерів компанії, в процесі контрольованої відкачування палива з ракети в підземний резервуар рідкий метан почав розпорошуватися на всі боки і миттєво запалився. В результаті четвертий за рахунком прототип перспективного космічного корабля вибухнув і не підлягає відновленню, хоча до цього встиг пережити 13 різних випробувань.

У подальших планах SpaceX-будівництво фінальної версії Starship і його позиціонування в якості флагмана компанії. Вантажопідйомність корабля становить близько 100 тонн, а в разі успішного проходження випробувань на навколоземній орбіті амбітний мільярдер має намір відправити космічний корабель до Марса.

Залишити коментар