Багатство

9 порад про багатство від найвідоміших мільярдерів

Сьогодні американська економіка – найбільша і прибуткова з усіх економік світу. Однак їй у спину “дихають” Китай та Індія, які впевнено борються за пальму першості. Економічний розвиток цих країн відбувається дуже швидко. Що показово – вони дбайливо ставляться до своїх фінансових ресурсів, краще не витрачати трильйони доларів на війни в інших країнах.

На шляху до власного багатства дуже корисно робити уроки з історій успіху сильних світу цього.

Майже 33% сучасних мільярдерів розбагатіли завдяки спадку. Наприклад, сім’я Уолтонів – засновників великої торговельної мережі Wal-Mart. У багатьох вийшло заробити завдяки вдалим бізнес-проектам, причому вони взагалі не мали стартового капіталу. Але все ж приблизно половина надзвичайно успішних підприємців розпочали власний бізнес завдяки сімейним грошам.

Пропонуємо вашій увазі бізнес-поради від Уоррена Баффета, Білла Гейтса, Сергія Бріна і Ларрі Пейджа – мільярдерів, які заробили свої статки наполегливою працею.

Ось які уроки ми можемо винести з життя відомих мільярдерів:

1. Вони працюють більше, ніж їхні співробітники

Середній робочий тиждень більшості мільярдерів становить 50-55 годин на тиждень. Є винятки. Наприклад, Тед Роджерс, канадський телекомунікаційний магнат, проводить за роботою до 12 годин на добу. А Білл Гейтс і Джеффрі Сколл (перший президент eBay) роками позбавляли себе відпустки, воліючи приділяти більше часу розвитку бізнесу.
Кожна успішна людина працює багато і наполегливо. Але серед мільярдерів також є кілька людей, які завжди дотримуються балансу між роботою і відпочинком. Наприклад, відомий американський фінансовий аналітик Білл Боннер по вихідних зайнятий виключно благоустроєм своїх численних особняків. При цьому протягом робочого тижня Боннер щодня працює по 16 годин.

2. Вища освіта не є запорукою успіху

Більшість мільярдерів – порядку 90% – мають диплом про вищу освіту. Однак це не обов’язкова запорука успіху. Стів Джобс, Білл Гейтс, Фред ДеЛюка і Девід Геффен не закінчували університетів. А Девід Мердок (глава Dole Food) і Річард Десмонд (британський медіа-магнат) навіть не отримали середньої освіти. Відсутність дипломів не заважає деяким мільярдерам показувати винятковий інтелект, генерувати геніальні ідеї і створювати відмінні публічні виступи.

3. Вони не зупиняються через невдачі

Мільярдери бачать в проблемах гарну можливість витягти цінні уроки. “Я не пригадую ніяких помилок, тільки можливості для подолання перешкод”, – сказав в одному з інтерв’ю мільярдер, філантроп і винахідник (автор 42 медичних патентів) Джеймс Соренсон.

Тим не менш, деякі успішні люди звертають увагу на помилки … допущені іншими людьми. Однак вони ніколи не карають себе за ці помилки і швидко забувають про них.

4. Вони постійно шукають нові можливості

Коли мільярдери чують про сильну економіку або перспективний бізнес, вони не сприймають це як абстрактну новину про що-небудь далеке. Замість цього вони думають: “Яку вигоду я можу з цього витягнути?”.

У цьому відношенні мільярдери – егоцентристи. Як і всі успішні люди, вони постійно шукають у всьому, що відбувається в їхньому житті, нові можливості для розвитку свого бізнесу.

5. Гроші – не головна мотивація

Ось, що з цього приводу говорить професор Рафаель Еміт з Wharton School: “Ніхто не говорить, що йому не подобається бути багатим. Але для успішних людей більш важливо придумати інновацію, послідовно працювати над певною ідеєю і добитися високого результату. Гроші – це побічний продукт , слідство “.

“Дослідження показують, що прагнення до фінансового успіху серед мільярдерів не перевищує подібного прагнення серед звичайних людей”, – вважає експерт у сфері підприємництва Келлі Шейвер.

Мільярдери знаходять мотивацію в складнощах, які треба подолати. Вони постійно прагнуть будь-що довести всьому світові. Вони бажають показати свій інтелект, довести, що їхні ідеї – чудові, а їх критики були неправі.

Мільярдери хочуть продемонструвати всьому світові, що завжди і скрізь є місце поліпшенню існуючих продуктів і сервісів. При цьому вони завжди знаходять свій унікальний спосіб до поліпшення. У цьому суть їх внутрішньої мотивації. Але це не означає, що мільярдери не звертають уваги на гроші. Вони контролюють кожен долар, який їм належить!

6. Мільярдери не оцінюють речі в одній площині

Усередині всіх мільярдерів живе стратег. Що це означає? Вони не думають: “Це неможливо” або “Я можу зробити все, що захочу”. Вони просто задають собі питання: “Чи можливо це?” і “Якщо це можливо, то що я повинен робити?”. Це дуже важлива риса. Багато людей, вислухавши нову пропозицію, відразу ж починають думати про можливі проблеми. Мільярдери ж думають про складнощі в реалізації ідеї і про перешкоди, які можуть виникнути на їхньому шляху. Складнощі ніколи не є перешкодою для досягнення поставлених ними цілей. Коли люди так дивляться на світ, вони зможуть досягти великого успіху. В іншому випадку ваші можливості будуть обмежені песимістичним світоглядом. Не ставте перед собою бар’єрів!

Коли хто-небудь приходить до вас з ідеєю, постарайтеся заглушити критичну частину своєї свідомості і задуматися про потенціал цієї ідеї. Якщо ви побачите перспективу, то можете дозволити собі задати критичні питання або висловити занепокоєння щодо окремих аспектів пропозиції.

7. Вони не вірять в удачу

Згідно останнього опитування Forbes, в якому взяли участь 400 найбагатших людей світу, ніхто з них не вважає, що розбагатів завдяки удачі. Деякі взагалі вважають удачу другорядним фактором. Більшість (наприклад, Опра Уїнфрі) вважає, що уповання на удачу – це спосіб аутсайдерів пояснити успіх тих, хто наполегливо працює і чіпляється за можливості. “Удача – це готовність реалізувати свою можливість”, – говорить Вінфрі.

8. У команді – сила!

Вони охоче йдуть на співпрацю і працюють над важливими проектами разом з партнерами. Головна їхня перевага – вміння довіряти тим, хто цього заслуговує.

9. Мільярдери цінують своїх друзів

Бізнес – побудований на відносинах з людьми. Бізнес – це не тільки гроші. Це ті, кого ви знаєте і кому вірите. Мільярдери дуже уважно ставляться до людей, з якими вони спілкуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *