Наука

В Єллоустоуні стався десяток раптових землетрусів за добу

Єллоустоун

За даними Геологічної служби США, в минулу п’ятницю біля Національного парку Єллоустоун сталося близько десятка землетрусів.

Геологи Західного Єллоустоуна в штаті Монтана повідомили про одинадцять землетрусів, причому найсильніший з них має магнітуду 3,1. За словами представника влади, минулого місяця в цьому районі сталося ще 34 землетруси. Вони мали магнітуду від 1,6 до 3,1 і відбулися на глибині близько 4,8 км.

Землетруси, як правило, відбуваються цілими кластерами. Найбільший кластер стався в 1985 році, коли за три місяці на північно-західній стороні парку було зареєстровано понад 3000 землетрусів.

Читайте також:  Апофіс наближається: кінець світу можливий в 2068 році

“Рій” землетрусів не є чимось незвичайним для цього району. Нагадаємо, що Єллоустоун є одним з найбільш сейсмічно активних місць в США, де щорічно відбувається близько 700-3000 землетрусів, згідно з веб-сайтом національного парку. Все тому, що на території парку розташований один з найбільших супервулканів в світі. Його розміри становлять приблизно 54 на 72 кілометри, так що в разі виверження на поверхню видовище буде грандіозним.

Правда, вчені не думають, що супервулкан Єллоустоуну буде вивергатись в доступному для огляду майбутньому — принаймні, в найближчі тисячі років. Незважаючи на те, що він дарує багатьом грунт для фантазій на тему апокаліпсису, шанси на виверження протягом 2020 року становлять лише один до 730 000, згідно з даними Геологічної служби США. Останнє виверження супервулкана відбулося 174 000 років тому.

Читайте також:  Астрономи назвали точний вік Сонячної системи

Проте, якщо це все ж станеться, супервулкан повинен був вивергнутися з силою в 1000 атомних бомб, скинутих на Хіросіму. У такому випадку він спричинив би масові руйнування на території США, поряд з іншими руйнівними природними явищами, включаючи кислотні дощі.

Залишити коментар