Наука

Названо місце з найчистішим повітрям на Землі

Аерозольні фільтри для збору проб повітря над Південним океаном

Дослідницька група Державного університету Колорадо визначила атмосферне регіон, який не був зачеплений і змінений діяльністю людини.

Група вчених виявила, що повітря прикордонного шару атмосфери, що живить нижні хмари над Південним океаном, є недоторканим — вільним від частинок аерозолів, вироблених антропогенною діяльністю.

При швидкій зміні клімату в результаті людської діяльності важко знайти регіон на Землі, незачеплений людьми. Дослідники підозрювали, що повітря над віддаленими частинами Південного океану, поруч з Антарктидою, буде найменше схильне до впливу людей і пилу з континентів.

Читайте також:  Вчені наблизилися до створення надточного ядерного годинника

Команда вчених використовували бактерії в повітрі над Південним океаном як діагностичний інструмент для визначення ключових властивостей нижньої атмосфери. Аерозолі, що керують властивостями хмар над Південним океаном, тісно пов’язані з біологічними процесами у воді. Дослідження показало, що Антарктида ізольована від поширення мікроорганізмів і відкладень поживних речовин з південних континентів. В цілому це говорить про те, що Південний океан є одним з небагатьох місць на Землі, які мінімально порушені антропогенною діяльністю.

Залишити коментар