Уроки з кіно

7 прикладів малого бізнесу із фільмів: чому можна навчитися у них

“Життя наслідує мистецтво набагато більше, ніж мистецтво – життя”, – сказав Оскар Уайльд, коли помітив, що твори мистецтва надихають на багато вчинків в реальному світі. І це особливо актуально, коли мова йде про кінофільми та малий бізнес.

Від культових блокбастерів до класики – у безлічі фільмів показані гідні уваги невеликі компанії, з успіхів і невдач яких можна винести хороші уроки.

Компанія Kabbage з Атланти, що спеціалізується на онлайн-кредитах для малого бізнесу, розповіла, чому підприємець може навчитися під час перегляду улюблених фільмів.

Тренажерний зал Average Joe’s

Тренажерний зал Average Joe's

“Ти ідеальний таким, яким ти є”, – стверджує власник невеликого тренажерного залу Пітер Ляфлера (Вінс Вон) в спортивній комедії “Вишибали”. Зіткнувшись з жорсткою конкуренцією з боку відомого спортзалу Globo-Gym і величезними боргами, Ляфлера вирішується на відчайдушний крок – бере участь у чемпіонаті з гри в вишибали, щоб виграти приз у розмірі $ 50 000. Цієї суми якраз не вистачає головному героєві, щоб зберегти тренажерний зал.

Бізнес-урок: Знайдіть свою нішу, щоб відрізнятися на тлі конкурентів. У світі серйозного кроссфіта, перекачаних жінок і вселяючих страх культуристів, Average Joe був оазисом для людей, які хотіли працювати над своїм тілом в більш спокійній обстановці.

Черговий тато

Черговий тато

Після звільнення з великої корпорації колишній начальник маркетингової служби Чарлі Хінтон (Едді Мерфі) не може знайти нову роботу і, відповідно, дозволити собі дитячий садок для свого сина. Тому він разом зі своїм кращим другом засновують центр “Черговий тато” – домашній дитячий сад. Протягом усього фільму Хінтон повинен швидко реагувати на проблеми, які постійно з’являються, наприклад, усунути такі порушення, як невідповідність нормі кількості дітей на вихователя і відсутність системи безпеки.

Бізнес-урок: Дотримання державного та місцевого законодавства є важливою частиною функціонування малого бізнесу. Наприклад, при прийомі на роботу або наймі за контрактом, ви несете відповідальність за виплату заробітної плати, правильне заповнення документів та сплату застосовних податків.

Закусочна El Jefe Cubanos

Закусочна El Jefe Cubanos

У комедійній картині “Кухар на колесах” головний герой Карл Каспер (Джон Фавро) після публічної сварки з ресторанним критиком, відео якої набрало масу переглядів в YouTube, втрачає круту роботу шеф-кухаря в одному з наймодніших ресторанів Лос-Анджелеса. За збігом обставин він вирішує відкрити закусочну на колесах El Jefe Cubanos, продаючи фірмові сендвічі Cubanos і смажену тапіоку в декількох містах. Його син допомагає розкручувати бізнес, просуваючи закусочну El Jefe Cubanos в соціальних мережах.

Бізнес-урок: Весь бізнес може бути знищений або побудований за допомогою соціальних медіа. Ви не повинні влаштовувати публічні дебати з клієнтами або критикувати в соцмережах. Шеф-кухар Каспер дізнався це на своїй шкурі і переконався, що краще фокусуватися на позитивних речах і нехай якість роботи говорить сама за себе.

Магазин “Імперія”

Магазин "Імперія"

Джо (Ентоні ЛаПалья) управляє лавкою “Імперія”, незалежним музичним магазином з різношерстим колективом, включаючи касирів Корі (Лів Тайлер) і Джину (Рене Зеллвегер). Зіткнувшись з неминучим поглинанням іншою фірмою, шість співробітників магазина об’єднуються, щоб зібрати гроші і допомогти Джо купити магазин і запобігти його продажі.

Бізнес-урок: Історія Джо показує, що власник не будує свій бізнес, він створює команду, і вже тоді люди будують бізнес. Протягом усього фільму Джо був щиро стурбований благополуччям своїх молодих співробітників. І коли йому потрібна була допомога, вони простягли їм руку допомоги.

Мисливці за привидами

Мисливці за привидами

Три безробітних професора парапсихології Пітер Венкмана (Білл Мюррей), Рей Стентс (Ден Ейкройд) і Іган Спенглер (Гарольд Раміс) несподівано знайшли золоту жилу – сервіс-компанію “Мисливці за привидами”, яка займається усуненням паранормальних явищ. “Мисливці за привидами” є найкращим прикладом бутстреппінга – головні герої, затягнувши тугіше пояси, перетворили машину швидкої допомоги у фірмовий автомобіль “мисливців”, а будівлю, яка раніше належала пожежній службі, – в штаб-квартиру.

Бізнес-урок: Ніколи не варто недооцінювати силу добре продуманого логотипу та рекламу. Завдяки існуючим сервісам, ви можете отримати логотип всього за $ 5, але дуже ймовірно, що він не буде таким же незабутнім, як якщо б ви замовили лого у професійного дизайнера.

Джеррі Магуайер

Джеррі Магуайер

Успішного спортивного агента Джеррі Магуайера (Том Круз) звільняють за критику начальства. Залишившись без своїх кращих клієнтів і наслідуючи приклад ще одного екс-співробітника спортивного агентства, Магуайр вирішується створити свою фірму. Він стає незалежним агентом з одним єдиним клієнтом, який залишився. Будуючи особисті відносини з клієнтами і стикаючись з новими викликами, Магуайр тепер в змозі домогтися успіху, як у бізнесі, так і в особистому житті.

Бізнес-урок: У бізнесі не все зводиться до грошей. Одна з головних причин, чому люди кидають роботу, щоб почати власний бізнес, полягає в збереженні невловимого балансу між роботою та особистим життям.

Магазин за рогом

Магазин за рогом

У романтичній комедії “Вам лист” Кетлін Келлі (Мег Райан) працює в маленькому книгарні “Магазин за рогом”, який вона успадкувала від своєї матері. Коли поруч відкривається новий мегамаркет Fox Books, Келлі починає інформаційну війну проти книжкового гіганта і його власника Джо Фокса (Том Хенкс).

Бізнес-урок: Келлі на власних помилках зрозуміла, що малий бізнес не може конкурувати за ціною з великими гравцями. Замість цього, використовуйте свої зв’язки з місцевим співтовариством, об’єднуйте свої ресурси з місцевими магазинчиками, щоб організувати особливі заходи для проживаючих поблизу сімей. “Ти місцевий, тому й магазин місцевий” – сильний слоган для залучення місцевих клієнтів, спраглих автентичності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *