Економіка

Причин для зміцнення гривні немає – Мінфін

Обмін валют

На зміцнення української валюти можуть впливати тільки короткочасні фактори, каже міністр.

Економічних причин для зміцнення курсу гривні в 2020 році немає, заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю РБК-Україна, опублікованому в понеділок, 1 червня.

Він нагадав, що до держбюджету на поточний рік закладено курс на рівні 30 гривень за долар. Зараз американська валюта коштує близько 27 гривень.

“Ми не могли закладати інший курс, враховуючи, що бюджет формувався в березні, і на ринку були певні курсові коливання. З огляду на те, який був тренд у березні, ми взяли ще реалістично-оптимістичний курс. Курс гривні міг бути і 35, і 40, якби Нацбанк вчасно не стримав своїми інструментами негативний тренд на ринку”, – стверджує Марченко.

Читайте також:  Нафтогаз назвав умови енергонезалежності країни

Він зазначив, що за наявного курсу втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, який прив’язаний до курсової складової. З іншого боку з’являється певна економія на обслуговуванні боргу, яка не покриває інших втрат.

При цьому в Україні зберігається негативне сальдо торговельного балансу.

“Я не прихильник різких кроків. Але сьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає. Є, можливо, короткочасні фактори, які сприяють зміцненню. Але я б не сказав, що ми досить міцні як економіка, щоб зміцнювати свою валюту”, – сказав міністр.

Тому він звертається до Нацбанку з питанням: чому у нас може зміцнюватися наша національна валюта.

Читайте також:  У Мінекономіки спрогнозували зростання економіки

Нагадаємо, після величезних вливань для утримання курсу гривні на початку року, НБУ поступово майже до нуля скоротив витрати, наростивши купівлю валюти після початку зміцнення гривні.