Наука

З’ясувалося, чи готові собаки рятувати свого господаря

Експеримент з собаками

Психологи з університету Арізони провели експериментальне дослідження, щоб зрозуміти, чи готові собаки допомогти своєму господареві, який опинився в скрутному становищі, і яка мотивація стоїть за цією допомогою.

В експерименті брало участь 60 домашніх собак, які повинні були спробувати протягом двох хвилин звільнити свого господаря, що знаходився в ящику і голосно кликав на допомогу. При цьому, за умовами експерименту, озвучувати свої страждання господар повинен був в максимально реалістичній манері, але не називаючи кличку собаки, щоб не давати тварині зайвих спонукальних стимулів.

Читайте також:  Рідкий метал вміє змінювати свою форму і відбиваність світла

Крім того, собаки повинні були виконати два контрольних завдання: дістати з того ж ящика їжу, і точно так же звільнити господаря, але вже не кричущого про допомогу. Господар повинен був спокійно читати в ящику журнал.

В результаті 20 собак звільнили господаря при виконанні основного завдання, 19 змогли дістати їжу, а 16 — відкрили ящик в якому господар спокійно читав. Крім того, з’ясувалося, що собаки, які вже зрозуміли, як відкривається ящик, з кожним новим завданням рятують господаря, який кличе на допомогу все швидше, але коли він просто сидить і читає, швидкість виконання завдання не збільшується.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що трапилося в 0,000001 секунди після Великого вибуху

Стрес, який симулював господар в основному завданні явно передавався тваринам, і автори дослідження припускають, що саме він був основною мотивацією для собаки, хоча допускають також і вплив ситуації поділу з господарем. Той факт, що не всі тварини виконали завдання, вчені пояснюють не небажанням врятувати господаря, а нездатністю відкрити ящик — переважна більшість собак, які змогли дістати їжу, впоралися також і з основним завданням.

Основний висновок, до якого приходять психологи — у собак присутня висока мотивація врятувати господаря, який знаходиться в біді, і емоційна винагорода для тварини в даному випадку безумовно не менша, ніж при отриманні їжі.