Технології

Найбільший в світі електричний літак пройшов перші випробування

AeroTEC

Нещодавно стало відомо, що американська компанія Quantum Air модифікувала чотиримісний літак Cessna 172, зробивши його повністю електричним. Ще більш масштабний проект готує AeroTEC, яка провела перші льотні випробування електрофікованої версії Cessna 208.

Дев’ятимісний літак Cessna 208B Grand Caravan випускається з 1984 року. Він користується великим попитом і має кілька версій для пасажирських і вантажних перевезень, а також модель-амфібію для посадки на воду. Саме цей літак був обраний для масштабної модифікації інженерами AeroTEC і MagniX. “Серцем” оновленої моделі став електродвигун magni500 потужністю 750 кінських сил. Разом з тим розмах крил залишився колишнім (16 метрів), що дозволяє новинці вважатися найбільшим електросамолетом у світі з нульовими викидами. Принаймні, на даний момент.

Читайте також:  Здійснений прорив у створенні гнучкої електроніки

Перші льотні випробування електричної версії Cessna 208B Grand Caravan були проведені в Мозес-Лейк, штат Вашингтон. У повітрі літак знаходився близько 30 хвилин. В AeroTEC відзначили, що тест був успішним.

“Я пишаюся новаторською роботою, виконаною нашими інженерами, технічними фахівцями і командою льотчиків. Не існує дорожньої карти для тестування і сертифікації електричних літаків — це новий рубіж, і AeroTEC знаходиться в рядах першопрохідців, створюючи процеси і кращі практики, які прокладуть шлях для розвитку електричної авіації”, — розповів глава компанії AeroTEC Лі Хум.

Не менш амбітні плани у виробника електродвигуна-MagniX. Керівництво компанії збирається поставляти magni500 для ізраїльського стартапу Eviation, а також для американської Harbor Air. Про терміни початку комерційної експлуатації нових електросамолетів не повідомляється.

Читайте також:  Google остаточно «поховала» Android Jelly Bean

Джерело: newatlas.com