Робота

Змінити роботу або галузь: 3 способи розібратися в собі

Всім знайомий цей болісний настрій недільного вечора, коли залишилося всього лише пару вільних годин перед тижнем ненависної роботи. До ранку понеділка це почуття стає абсолютно нестерпним. І тут буде справедливим зауваження – а чи не час змінити роботу або навіть сферу зайнятості?

Не бути в захваті від своєї роботи для сучасної людини – в загальному норма. Інша справа – чи є галузь, яка вам шалено подобається? Це важливо з’ясувати перш ніж робити серйозні кроки.

Mashable дає три поради, як визначити, що вам потрібно змінити у своїй кар’єрі?

Чи будете ви задоволені іншою роботою?

Одне з найсумніших питань щодо зміни роботи – а чи буде краще на новому місці? У понеділковий ранок здається, що будь-яка робота краща нинішньої, але, задумайтеся – на старому місці у вас напевно вже є підхід до кожного співробітника, ви знаєте всі підводні камені взаємодії з керівництвом. На новій роботі ж все це доведеться осягати спочатку і далеко не факт, що нові обов’язки і новий керівник виявляться кращими.

Щоб з’ясувати, чи настільки погана ваша справжня робота, потрібно буде докласти трохи зусиль. Це може здатися банальним, і ви вже напевно не раз чули про такий метод. Просто візьміть аркуш паперу і складіть два стовпчики – з перевагами і з недоліками свого місця роботи. А точніше – “Що я люблю в своїй роботі” і “Що я не люблю в ній”. І по довжині колонок ви легко все зрозумієте.

Чи підходить вам ця робота?

Якщо ваші цілі схожі на цілі більшості людей, то все має виглядати таким чином: повноцінна кар’єра на вашу думку включає в себе улюблену роботу, певні завдання, які потрібно реалізувати і людей, які допомагають вам у цьому. Коли чогось у цьому списку у вас не вистачає, логічно припустити, що пора рухатися далі.

Як вважає автор, в житті має місце таке явище як підходяща робота в невідповідному місці. Трапляється й зовсім важкий випадок, коли і те, і те – невдалий. Однак все це індивідуально. Задайте собі пару питань, щоб зрозуміти, чи підходить вам ваша робота.
Дає вам робота можливість використовувати свої сильні сторони? Чи є місія галузі, продукту настільки захоплюючими, що ви не можете уявити собі роботу в іншому місці? У вільний час ви займаєтеся чимось, пов’язаним з роботою і профільним самоосвітою? Не обманюйте себе – якщо ви не можете ствердно відповісти на ці питання, значить ви протираєте штани не там, де треба.

Чи бували такі настрої у вас колись?

Продовжуєте шукати роботу мрії в компанії мрії, щоб через кілька років (місяців, тижнів) скаржитися як там погано? Непорядні роботодавці, звичайно, нікуди не дінуться, але все залежить від вас. А що, якщо проблема не в них, а в вас?

Багато людей женуться за кар’єрою, яка їм не потрібна. Насамперед, тому що у них немає ніяких умінь і схильностей, потрібних в цій професії. Головне це зрозуміти вчасно і, як кажуть, відпустити.

Абсолютно нормально бути розчарованим від роботи, яка, м’яко кажучи, вам не до душі. І абсолютно нормально шукати найкращий варіант для себе. Однак, перш ніж таки зважитися на це, спробуйте скористатися згаданими вище порадами. Навіть у таких відповідальних питаннях нескладно піддатися імпульсивності і звести нанівець всі витрачені зусилля. Тому варто грунтовно підготуватися до зміни діяльності. Нехай навіть це на деякий час відтягне настільки довгоочікувану подію, але зробить її набагато більш можливою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *