Рекламне агенство

Двигун торгівлі: відкриваємо рекламне агенство

Просування, позиціонування, реклама – популярні терміни серед бізнесменів 21 століття. Створення іміджу компанії є важливим чинником розвитку, адже від популярності фірми залежить кількість клієнтів, а отже, і прибуток.

Незважаючи на різноманітність рекламного ринку, щорічно в Україні відкривається сотні агентств, що спеціалізуються на просуванні, піарі, брендінгу. Власники великих рекламних компаній заробляють від 100 до 300 000 гривень щомісячно, пожинаючи плоди своєї праці. Багато підприємців починають свій бізнес саме з пропозиції рекламних послуг, це не вимагає серйозних вкладень на першому етапі, а в подальшому може розвинутися в високоприбутковий бізнес. Про те, як відкрити власну рекламну агенцію, розповімо в сьогоднішній статті.

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Для того щоб відкрити рекламне агентство, потрібно зареєструватися в якості юридичної особи або індивідуального підприємця. Процедура ця не займає багато часу і не приносить труднощів. Головне вибрати відповідну організаційно-правову форму для своєї фірми, будь то ТОВ, ВАТ або ПП(ФОП). Якщо Ви плануєте масштабний бізнес, то краще зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, ця форма користується великим авторитетом серед партнерів. Держмито за відкриття становить близько 1 тисячі гривнів, а сама процедура займає всього три-чотири тижні. Кодом КВЕД буде 73.1 Рекламна діяльність. Після того, як документи отримані, необхідно вибрати спектр рекламних послуг, які представлятиме агентство. Для цього спочатку потрібно проаналізувати ринок конкурентів, дізнатися, які послуги широко представлені в місті, а які можуть стати ексклюзивом.

Види рекламних послуг:

  • зовнішня реклама (банери, щити, вивіски, розтяжки);
  • виготовлення сувенірної продукції;
  • проведення промо-акцій, піар послуги;
  • поліграфія;
  • інтернет-просування і позиціонування;
  • реклама в ЗМІ.

Після того, як список передбачуваних послуг був обраний, можна переходити до пошуку персоналу і приміщення під офіс.

ФОТОГАЛЕРЕЯ ТИПІВ РЕКЛАМИ

ОФІС І ВИРОБНИЧИЙ ЦЕХ

Щоб проводити переговори з потенційними клієнтами, необхідно зняти комфортабельний офіс. Він додасть компанії авторитет і сформує уявлення про Ваше рекламне агентство. Для початку необхідне приміщення невеликої площі (50-60 кв.метрів), в якому зможуть розміститися кілька співробітників, потрібно обладнати 3-4 робочих місця. Для себе (в якості директора компанії) потрібно виділити окремий кабінет. Офіс повинен бути оснащений комп’ютерами, принтерами, офісними столами і стільцями, плазмою для презентації, шафами для документації, сейфом і кондиціонером. Щоб у клієнта склалося позитивне враження про Ваше агентство, необхідно зробити косметичний ремонт приміщення, закупити гарні меблі і техніку.

Місце розташування офісу має велике значення, бажано щоб він розташовувався в центральній частині міста, в одному з бізнес-центрів, де досить паркувальних місць для клієнтів.

Якщо рекламне агентство припускає виробництво, наприклад широкоформатний друк, виготовлення пластикових карт, банерів, штендерів, вивісок, то потрібно орендувати цех. У виробничому приміщенні буде розміщуватися тільки устаткування, тому площа може бути невелика від 40 до 60 кв. метрів. Приміщення під виробництво може перебувати окремо від офісу, повинно бути оснащено санвузлом і достатнім освітленням. Клієнти не будуть відвідувати виробничий цех, тому ремонт там робити необов’язково.

Якщо фірма має власне виробництво, то вона вважається рекламним агентством повного циклу, тобто Ви можете прийняти замовлення, виконати його завдяки власним ресурсам і доставити клієнту. У цьому випадку підприємець отримує максимальний прибуток, оскільки не ділиться доходами з посередниками (друкарнями, кур’єрами, колл-центрами).

СПІВРОБІТНИКИ

Щоб рекламне агентство розвивалося і процвітало, необхідно ретельно підходити до підбору персоналу. Для повноцінної роботи потрібні: секретар (прийом дзвінків, консультація клієнтів), рекламні агенти (пошук та залучення клієнтів), дизайнери, кур’єри і креативний директор.

Якщо агентство має своє виробництво, то знадобляться ще співробітники на друк і виготовлення рекламних матеріалів. Усі співробітники повинні володіти достатньою кваліфікацією, можливо, мати досвід роботи в подібній сфері. Талановиті та креативні співробітники повинні бути заохочені (премія, грамота, вираз подяки, оголошення кращим працівником місяця).

Секретар отримує фіксовану зарплату від 3 до 6 тисяч гривень, працює з понеділка по п’ятницю. Рекламні агенти працюють за невеликий оклад і відсотки з продажу, зазвичай їх заробіток становить від 2 до 7 тисяч гривень (залежно від кількості укладених договорів). Дизайнер в штаті може бути один, але також необхідно мати домовленості з фрілансерами, які можуть допомогти при великих обсягах роботи. Зарплата штатного дизайнера становить 5-6 тисяч гривень, а оплата віддалених співробітників відбувається за домовленістю. Кількість кур’єрів залежить від того як часто потрібно доставляти продукцію або відвозити документи, краще якщо один з них буде мати власний автомобіль. Зарплата штатного кур’єра з машиною становить 5000 гривень плюс оплата ПММ, додатковими співробітниками з розвезенню можуть бути студенти на неповний робочий день (1,5-2,5 тисячі на місяць).

Креативний директор відповідає за розробку і ведення проектів (промо-акцій, презентацій), контролює роботу менеджерів, агентів і дизайнерів, займається просуванням рекламного агентства. Для ведення фінансової звітності та підготовки декларацій необхідно найняти бухгалтера, це може бути віддалений співробітник. У цьому випадку він зможе суміщати відразу кілька робочих місць, а значить, його зарплата в агентстві буде невисокою – 2-4 тисячі гривнів.

АГЕНТСТВО ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ

Одним з популярних видів рекламних компаній є агентство зовнішньої реклами. Фірма спеціалізується на перетяжках, щитах, світлових вивісках, банерах, вуличних екранах, покажчиках, лайтбордах.

Для повноцінної роботи необхідно закупити обладнання для виробництва: плотери, широкоформатні принтери і ламінатори, розпилювачі. Загальна вартість обладнання складає 100-150 тисяч гривень. Головне, щоб в компанії працювали професійні дизайнери, монтажники, робочі виробництва.

Тільки завдяки злагодженій роботі персоналу агентства зовнішньої реклами можна домогтися успіху в даному бізнесі, тому важливо, щоб між співробітниками склалися правильні взаємини (кожен вчасно робить свою роботу).

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Щоб оцінити початкові інвестиції, порахуємо витрати на відкриття рекламного агентства. У першу чергу ми реєструємо ТОВ і отримуємо дозвіл від всіх інстанцій – 2000 гривень, після цього закуповуємо обладнання для виробництва – 150 000 гривень, купуємо меблі та техніку для офісу – 100 000 гривень, орендуємо офіс і цех – 20 000 гривень. Разом початкові витрати складають приблизно 270 000 гривень.

Пам’ятайте: Відкрити рекламне агентство можна і з меншими витратами, але коло можливостей буде обмежене, що позначиться на доходах компанії. Високий прибуток отримують тільки агентства повного циклу.

Щомісяця необхідно буде витрачатися на зарплату співробітників – близько 25000 гривень, оренду офісу та виробничого приміщення – 20000 гривень, оплату інтернету та офісу – 1000, сировина для виробництва – 15000 гривень. Разом витрати кожен місяць становитимуть близько 60 000 гривень.

Середньомісячний дохід рекламної компанії повного циклу становить 120-200 тисяч гривень. У цьому випадку окупність займає від 8 місяців до 1,5 року, її термін залежить від кількості клієнтів і роботи над розвитком компанії.

Як ми змогли переконатися, рекламний бізнес має безліч підводних каменів: висока конкуренція, дороге обладнання, брак кадрів. Однак якщо грамотно підійти до розвитку рекламного агентства, то вже в перший рік можна окупити закуплене обладнання і всі витрати на виробництво. Тому якщо Ви готові до можливих труднощів, склали грамотний бізнес-план і мрієте розпочати власну справу, то відкриття рекламної компанії – відмінний варіант для початку підприємницької діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *