Технології

У Google Play виявлені небезпечні програми з більш ніж 100 мільйонами завантажень

Вірус

Google регулярно випускає оновлення безпеки для Android і постійно працює над поліпшенням захисту цієї ОС, проте час від часу все ж з’являються новини про уразливості і віруси для «зеленого робота». Часом небезпека чекає користувачів і в офіційному магазині додатків Google Play. Як повідомляється, більше 100 мільйонів пристроїв можуть бути в зоні ризику.

Дослідницька група VPNpro проаналізувала мобільні додатки китайської компанії QuVideo. В першу чергу вона відома відеоредактором VivaVideo, кількість установок якого в Google Play перевищує 100 мільйонів. Експерти відзначили, що програми цього розробника запитують “небезпечні дозволи”. Більш того, в одному з додатків фахівці і зовсім виявили прихований шкідливий троян з віддаленим доступом.

Читайте також:  Google запустила стилізовані під старовинні картини фільтри

Серед додатків QuVideo-VivaVideo, VivaVideo PRO, SlidePlus, Tempo, VivaCut і VidStatus. Загальна кількість їх завантажень перевищує 150 млн. всі програми запитують величезну кількість дозволів, в тому числі до місця розташування, журналу викликів, запису аудіо та інших важливих функцій пристрою.

До слова, в 2017 році уряд Індії вніс VivaVideo в число 40 китайських додатків, класифікованих як шкідливі або шпигунські.

Користувачам рекомендується уникати програм QuVideo або принаймні вивчити, які дозволи вони вимагають.

Джерело: gizchina.com