Технології

Створено прилад, що дозволяє відчути смак віртуальної їжі

Віртуальна реальність

Багато людей напевно хотіли б спробувати купу страв з різних куточків світу, але ось подорожувати або хоча б приготувати їх самостійно можуть далеко не всі. Однак з розробкою японських дослідників Токійського університету Мейдзі це і не потрібно. Вони створили прилад, що синтезує смаки віртуальних продуктів.

Робота “синтезатора Норімакі” заснована на поєднанні п’яти смаків, які змішуються за допомогою спеціальних гелів, що знаходяться всередині пристосування. Людина прикладає синтезатор до язика, а спеціальна програма визначає, скільки і якого гелю потрібно подати, щоб правильно передати смак тої чи іншої страви.

Читайте також:  Samsung розробила компактний голографічний дисплей

Всього всередині пристрою п’ять різних гелів: солодкий, солоний, кислий, гіркий і умамі. Після включення “синтезатор Норімакі” використовує ефект електрофорезу — міграції мікроскопічних частинок, активованих електричним зарядом. Торкаючись язика, людина отримує можливість відчувати всі п’ять смаків або тільки деякі з них.

Дослідники порівнюють свою розробку з дисплеями, де пікселі трьох кольорів в сукупності дозволяють передати потрібний відтінок. Правда, вони відзначають, що точно не знають, наскільки смакові відчуття відповідають реальності. Фахівці вважають, що в будь-якому випадку це краще, ніж взагалі не відчувати смаку. Очікується, що синтезатор дозволить поліпшити взаємодію між людиною і комп’ютером, розширивши досвід віртуальних розваг, а також може використовуватися в багатьох інших суміжних областях.

Читайте також:  Налаштування нових Android-смартфонів стане набагато швидшим

Джерело: ubergizmo.com

Залишити коментар