Наука

На Землі стає більше місць, непридатних для життя

пустеля

У новому дослідженні вчені звернули увагу на те, що в світі з’являється все більше місць, які можуть скоро стати непридатними для життя. Причиною тому є глобальне потепління і високі температури в деяких областях світу.

У своїй роботі вчені спиралися на вимірювання температури по вологому термометру. Це той параметр, який в звичайних прогнозах погоди майже ніколи не згадують. Вимірюється ця температура за допомогою термометра, покритого вологою тканиною. Для людини фактичний поріг виживання при такій температурі становить 35 градусів — температури при якій вона не може охолодити себе, за допомогою потовиділення (це приблизно 46 «звичайних» градусів при вологості 50%). І ось якраз цей поріг за спостереженнями дослідників у світі все частіше перевищується.

Особливо екстремальні температури спостерігаються в Перській затоці, Пакистані, Індії, США та Мексиці. Йдеться про температури між 27 і 35 градусами. У приклад в дослідженні наводять і Європу, коли в 2003 році високі температури призвели до безлічі смертей на старому континенті. Але тоді температура по вологому термометру не перевищувала 28 градусів.

На сьогоднішній день в таких містах як Рас-Аль-Хайма в ОАЕ і в пакистанському Джейкобобаді поріг в 35 градусів був навіть перевершений. Причому в дослідженні звернули увагу і на той факт, що використання в масовому порядку кондиціонерів за таких умов також (а всі зазначені райони є густонаселеними), у свою чергу, вносить внесок у глобальне потепління через величезну витрату енергії.