Наука

NASA оголосило про сезон сріблястих хмар

Хмари

У мезосфері Землі «мешкають» дивовижні сріблясті хмари. Вони знаходяться так високо, що світять навіть після того, як сонце сховається.

28 травня NASA у своїй заяві розповіло про настання сезону сріблястих хмар в Арктиці. Космічний апарат Aeronomy of Ice in the Mesosphere (AIM) виявив ознаки цих хмар 17 травня і з тих пір спостерігав, як вони поступово стають більше.

Нічні сяючі Хмари трохи відрізняються від пухнастих купчастих хмар і ниткоподібних перистих, до яких ми звикли. Вони розвиваються навколо пилових частинок в мезосфері. “Крижані хмари, які відбивають сонячне світло, сяють яскраво-синім і білим світлом”, – йдеться в повідомленні NASA.

Читайте також:  NASA зняли на Марсі неможливе природне явище

Космічне агентство анімувало спостереження AIM, щоб показати зростання хмар з 17 по 25 травня. Головний дослідник aim Джим Рассел назвав початок хмарного сезону великою подією.

“Причина, по якій ми схвильовані перед цим сезоном хмар, полягає в тому, що ми намагаємося з’ясувати, які причини початку сезону і що це насправді Хмари означають для нашої атмосфери», — коментують в NASA.

Сріблясті хмари – це не чисто земне явище. Марсохід Curiosity помітив аналогічне явище на Марсі в 2019 році.

Також, ви можете подивитися записи з хмарами, які NASA зробило в 2018 році.