Наука

Знайдено пояснення спіральним рукавам Чумацького шляху

Галактика

Одинадцять мільярдів років тому галактика, яка виглядала як око, яке виблискує крізь простір. Тепер, використовуючи дані обсерваторії WM Keck на Гаваях і космічного телескопа Хаббла, астрономи зробили знімок його немиготливого погляду.

Галактика, R5519 складається з плоского кільця зірок з отвором в середині, пробитим іншою галактикою. Подібні утворення називаються “кільцеподібними” і нечасто утворюються в сучасному Всесвіті.

Галактики ж в ранньому Всесвіті були дуже активними, буквально збиваючи гарячий газ і перетворюючи його в зірки. R5519 не є винятком: “вона робить зірки зі швидкістю в 50 разів перевищує швидкість зореутворення Чумацького Шляху”, – йдеться в заяві астронома Тідіана Юаня з австралійського технологічного університету Суінберна.

Читайте також:  NASA заплатить за ідеї для місячної місії «Артеміда»

Дослідники стверджують, що більшість кільцевих галактик в нашому Всесвіті утворюються в результаті внутрішніх процесів. І тільки одна з тисячі утворюється в результаті зіткнення. Проте, згідно з новою статтею, яка була опублікована в журналі Nature Astronomy, форма галактики R5519 дійсно є результатом зіткнення з іншою галактикою.

Вчені впевнені, що для утворення кільця галактика повинна спочатку являти собою широкий плоский диск із зірок і газу. Один такий диск, який утворився близько 9 мільярдів років тому, перетворився на спіральну галактику Чумацький шлях, у якої є схожа сестра по сусідству — галактика Андромеда.

Але диск R5519 повинен був існувати за 2 мільярди років до зіткнення з іншою галактикою. Тобто він утворився всього через 3 мільярди років після Великого Вибуху.

Читайте також:  Астрономи знайшли докази наявності води на Марсі

«Це відкриття свідчить про те, що утворення дисків у спіральних галактиках відбувалося протягом більш тривалого періоду часу, ніж вважалося раніше», — йдеться в заяві астронома і співавтора статті Австралійського національного університету Кеннета Фрімена. Тобто Чумацький шлях був дуже схожий на галактику R5519 — диск зірок і газу, а для утворення рукавів у нього було набагато більше часу, і без щільного центру рукава так і не утворюються.

Залишити коментар