Суспільство

Названа оптимальна для коронавірусу погода

Погода

Китайські вчені з’ясували, яку температуру навколишнього повітря можна вважати найбільш сприятливою для потенційного зараження коронавірусів.

Дослідники з Університету Ланьчжоу (Китай) проаналізували дані про 3 750 000 підтверджених випадків зараження коронавірусною інфекцією нового типу в 185 країнах світу в період з 21 січня по 6 травня. В результаті з’ясувалося, що близько 60% всіх випадків захворювання COVID-19 сталося в місцях, де температура повітря становила від 5 до 15 градусів Цельсія. Більшість випадків зараження коронавірусом відбулося при температурі повітря вище нуля, але нижче 20 градусів Цельсія.

Читайте також:  В Україні чотири дні йде приріст COVID-19

Крім того, китайські вчені виявили, що 73,8% зареєстрованих випадків COVID-19 зосереджено в регіонах з абсолютною вологістю близько 3-10 грам на кубічний метр. Результати роботи свідчать, що коронавірус поширюється переважно в помірних широтах і існують оптимальні погодні умови, при яких концентрація вірусних частинок в навколишньому середовищі, в тому числі на поверхнях, помітно збільшується, стверджують китайці.