Суспільство

Заради кіно підірвали реальний Boeing 747. Це виявилося дешевше графіки

Кадр з фільму Тенет

Режисер фільму Крістофер Нолан назвав придбання літака «спонтанною покупкою».

На 17 липня 2020 року запланована світова прем’єра нового фільму Крістофера Нолана «Тенет» (Tenet). В одній зі сцен кінокартини за сюжетом вибухає Boeing 747-як з’ясувалося з інтерв’ю режисера, на зйомках був знищений реальний літак.

Boeing 747

Oscar Wistrand/Airliners.net

“Я планував зняти цю сцену з використанням масштабних моделей, спецефектів і комп’ютерної графіки, але коли ми почали все рахувати, то виявилося, що дешевше купити реальний літак і по-справжньому підірвати його на камеру. Купівля Boeing-747 була в якійсь мірі спонтанною, але все вийшло просто чудово – Скотт Фішер, наш супервайзер зі спецефектів, і Натан Кроулі, дизайнер виробництва, відмінно спрацювали і мені було приємно стати частиною цього захоплюючого процесу”, — заявив Крістофер Нолан в інтерв’ю Total Film.

Читайте також:  МОЗ назвало терміни масової вакцинації другою дозою

Літак для зйомок був знайдений у Вікторвіллі, штат Каліфорнія, де зберігається безліч списаних авіалайнерів. Судячи з бортового номера, підірваний Boeing 747-200 вигаданої авіакомпанії NorskFreight спочатку був випущений в якості пасажирського лайнера, а потім конвертований у вантажний борт. За час експлуатації літак літав у кольорах різних авіакомпаній.