Економіка

Ціни на газ зростають після зупинки газопроводу РФ

Газ

Напередодні транзит російського газу по газопроводу Ямал – Європа впав до нуля, ціни на паливо підскочили на третину.

Ціни на газ на торгових майданчиках Європи підскочили після зупинки транзиту газопроводом Ямал – Європа, пише Інтерфакс у середу, 27 травня.

Так, на головному хабі Європи – нідерландській TTF – ціна з поставкою в середу піднялася до $45,8 за тисячу кубометрів, що на третину вище – $34 з поставкою 22 травня. На німецькому хабі Gaspool ціна підскочила до $52, а австрійському хабі в Баумгартені – до $64 за тисячу кубометрів.

Читайте також:  Держборг України зріс на 350 млрд з початку року

Експерти відзначають, що поточна ціна набагато нижча від беззбитковості будь-якого постачальника газу, включаючи Газпром. Рентабельний рівень продажу газу в Європу для російської компанії знаходиться на рівні $100 за тисячу кубометрів.

Також наголошується, що в умовах падіння глобального попиту зростає потік надлишків зрідженого природного газу на європейський ринок. Обсяг поставок СПГ на термінали ЄС в травні зріс на 10% і може вийти на друге місце в історії.

При цьому видання відзначає, що після падіння транзиту газопроводом Ямал – Європа до нуля напередодні, на 27 травня транзитні потужності польської ділянки труби викуплені на 21%. Хоча вранці в середу газопровід не качає фізичні обсяги газу ні в одну, ні в іншу сторону.

Читайте також:  Гроші з COVID-фонду відправлять на зйомку серіалів

Газпром різко знизив бронювання польської труби після того, як 17 травня закінчився довгостроковий контракт. Тепер потужність труби розподіляється на аукціонах різного терміну, від року до декількох годин.

Залишити коментар