Подорож

Безвізовий режим з ЄС: чого чекати українцям

Лібералізація візового режиму впливає на туристичну сферу як з точки зору попиту, так і пропозиції. Для того щоб прогнозувати перспективи України у зв’язку зі скасуванням віз, досить подивитися на досвід найближчих сусідів: Польщі, Чехії, Румунії, країн Прибалтики, які пройшли цей шлях ще на початку нульових років.

Олексій Муровцев, директор представництва компанії Amadeus в Україні та Молдові, міжнародного постачальника IT-рішень для глобальної індустрії туризму і подорожей

Основна перевага безвізового режиму полягає в тому, що тепер у українців з’являється можливість вирушати в подорож до країн ЄС навіть в останній момент – скасування візових бар’єрів дозволяє здійснювати спонтанні поїздки, пропустивши трудомісткий і тривалий процес отримання візи. Скасування віз призведе до збільшення поїздок вихідного дня, що, у свою чергу, спровокує попит на індивідуальне бронювання готелів.

Природно, після запровадження безвізового режиму у фокусі мандрівників будуть головним чином країни Західної Європи, а також деякі східноєвропейські держави. Це стосується як бізнес-, так і короткострокових поїздок. А значить, топові туристичні напрямки стануть доступними для наших громадян.

Враховуючи той момент, що візова свобода дозволить дробити подорожі, збільшиться кратність поїздок. Люди будуть витрачати більше грошей на авіаперельоти, що істотно пожвавить ринок. Також зросте і кількість бізнес-поїздок. Зараз багатьох партнерів стримують, в тому числі, і візові бар’єри.
Підвищений попит народжує і нові пропозиції. Перш за все, у сфері авіаційних перельотів. Скасування візового режиму саме по собі створює лише передумови для змін у тревел-індустрії. Однак у сукупності з підписанням договору про відкрите небо, який зараз по ряду логістичних причин переноситься, в вітчизняної туристичної галузі можуть відбутися дійсно відчутні зміни. Це призведе до розширення польотів вже наявних перевізників.

Літати стануть частіше і більше. На ринок повернуться покинувши його гравці, наприклад, Germanwings і Norwegian, які вже починали працювати в Україні. І нарешті, апогеєм стане прихід в країну довгоочікуваних класичних лоукостів, якщо не першого, то другої ланки точно. Фахівці справедливо підкреслюють, що лоукостові компанії не треба кликати – вони самі прийдуть на український ринок, коли для цього з’являться необхідні умови. Головне – наявність масового попиту і лібералізація. Зараз спостерігається впевнений рух назустріч і першому, і другому.

Крім того, зростуть попит і пропозиції інших тревел-послуг, які супроводжують поїздки: екскурсії, відвідування визначних пам’яток, вхідні квитки на спортивні, театральні, музичні заходи. Можна розраховувати і на підвищення якості роботи турагентств, яким доведеться розширювати спектр пропозицій для своїх клієнтів – тепер українці прагнутимуть не тільки до стандартного пляжного відпочинку, але й до освоєння нових для себе напрямків. Турагенції повинні бути готові і до більш активної роботи в онлайні. А значить, інструменти для швидкого бронювання не тільки номерів у готелях, але і квитків у музей, а також інших додаткових сервісів потрапляють для будь-якого поважаючого себе оператора в категорію must have. Все це говорить про прийдешній ренесанс для української тревел-індустрії.

Вікно в Європу прочинилось, залишилося тільки скористатися ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *