Наука

Космічне сміття: як вчені пропонують боротися з ним

Космічне сміття

В даний час на орбіті Землі кружляє величезна кількість сміття. Як так? Звідки воно взялося? Вся справа в тому, що за час освоєння космосу, люди відправили в небо занадто багато супутників, багато з яких вже не використовуються. Група дослідників запропонувала новий спосіб тримати ситуацію під контролем, стягуючи з операторів супутників «плату за орбітальне використання».

Зруйновані космічні апарати, ракети і супутники на орбіті створюють значні ризики для конструкцій, які ще знаходяться в експлуатації. Шматки космічного сміття носяться навколо Землі зі швидкістю до 28 100 кілометрів на годину, створюючи реальну загрозу для супутників і космічних апаратів. Протягом декількох останніх років, екіпаж МКС був змушений багато разів ховатися, коли орбітальний сміття підходив занадто близько.

Читайте також:  Вчені наблизилися до створення надточного ядерного годинника

Вчені та інженери пропонують безліч рішень для приведення орбіти в порядок. Хтось говорить про супутниках, оснащених гарпунами для збирання, хтось про винагороди за відповідальну поведінку, хтось про космічний паркан для виявлення і відстеження сміття. Однак, розвиток таких проектів, як Starlink від SpaceX, будуть тільки погіршувати ситуацію і вченим необхідно придумати більш серйозні заходи.

На думку авторів нового дослідження, створення правильних стимулів замість додаткової інженерної техніки, буде мати велике значення для забезпечення більш відповідального використання простору.

Дослідники розробили модель, яка враховує очікувану тривалість життя супутника і вартість його виготовлення з урахуванням ризику зіткнень, які він створює. В даний час оператори запускають супутники до тих пір, поки їх власний ризик зіткнення не зрівняється з вартістю супутника. Розроблена модель показала, що плата за орбітальне використання може створити стимул для забезпечення належного управління космічними апаратами та їх утилізації в кінці їх життєвого циклу.

Читайте також:  Вчені виявили у алмазу незвичайну властивість

Немає ніяких сумнівів в тому, що з ростом використання та комерціалізації космосу ми збільшуємо кількість орбітального сміття. Агентства, як державні, так і комерційні, повинні визнати це і підтримати зусилля по зниженню ймовірності таких подій шляхом вжиття заходів з видалення існуючого сміття і його зменшення. Як не дивно, але тільки коли ми вирішимо проблему космічного сміття, наше вікно в космос і шлях до нього будуть повністю відкриті.

Залишити коментар