Наука

Вчені заявили про ослаблення магнітного поля Землі

Магнітне поле Землі

На думку фахівців, Південно-атлантична аномалія (ЮАА) розділилася на дві частини, одна з яких активно розвивається.

Магнітне поле Землі постійно рухається, посилюючи і послаблюючи частину свого впливу в окремих точках планети і за останні 200 років магнітне поле втратило близько 9% сили, а в Південній півкулі, біля берегів Бразилії і Південної Африки, існує Південно-Атлантична аномалія, де величина або напрямок вектора магнітного поля відрізняється від таких показників в сусідніх областях.

За останні 50 років ЮАА стала більше і зміщується на захід зі швидкістю близько 19 км/год. Крім того, за висновками Європейського космічного агентства (ESA), в останні 5 років на північний захід від Африки з’явилася окрема аномалія, що виділилася з ЮАА. Про це фахівці дізналися, зіставивши дані наземних спостережень у поєднанні з інформацією від супутникового угруповання ESA

Читайте також:  Припинення викидів СО2 не зупинить глобальне потепління

Провідний геомагнітні спостереження в німецькому Дослідницькому центрі геофізичних досліджень (GFZ) фахівець Юрген Мацка пояснив Newsweek, що зараз перед вченими стоїть завдання зрозуміти, які процеси в ядрі Землі призвели до появи нової аномалії. В даний час магнітне поле планети досить сильне, щоб захистити Землю від шкідливого випромінювання від сонця і з космосу, але при цьому під загрозою опиняються супутники і Міжнародна космічна станція (МКС), яким може знадобитися додатковий захист від радіації.