Технології

SpaceX вперше запустить астронавтів у космос

Астронавти SpaceX

Компанія SpaceX запустить своїх перших астронавтів у космос 27 травня на кораблі Crew Dragon.

Астронавти NASA Роберт Бенкен (49 років) і Даглас Харлі (53 роки) завершили останній етап приготувань минулого тижня. Запуск 27 травня стане першим відправленням астронавтів з космодрому Кеннеді з моменту останнього польоту шатла NASA в 2011 році.

Це також буде перша спроба приватної компанії відправити астронавтів на орбіту. До цього такі космічні місії проводилися від імені держав: Росії, США і Китаю.

Читайте також:  У WhatsApp з'явиться режим «вічної тиші» та інші корисні функції

Програма комерційних екіпажів, спрямована на розробку приватних космічних апаратів, почалася ще кілька років тому. Трамп бачить в цьому можливість відновлення американського панування в космосі, як військового, так і цивільного. З початку співпраці зі SpaceX NASA надала компанії Ілона Маска більше $3 мільярдів на будівництво космічного апарату.

Однак, незважаючи на щільну взаємодію, SpaceX йде своїм шляхом і робить це максимально стильно. Замість традиційного Astrovan, на якому космонавти добираються до ракети, Даглас Харлі і Роберт Бенкен заберуться на заднє сидіння Tesla Model X. Також астронавти SpaceX мають скафандри власної розробки.

Запуск призначений на 16:33 на 27 травня за часом східного узбережжя (28 травня 00:33 за Києвом). Пуск особисто відвідає президент Дональд Трамп, а всі бажаючі зможуть спостерігати за подією онлайн на сайті NASA і SpaceX.

Залишити коментар