Наука

Вчені знайшли рай на Землі

homo sapiens в Африці

У Південній Африці знаходиться серія одних з найважливіших археологічних пам’яток Піннаклі-Пойнт, де вивчають походження людини. Нове дослідження говорить про те, що це місце було своєрідним раєм для стародавньої людини і тварин.

Зараз ця ділянка берегової лінії затоплена. Але раніше, як вважають вчені, він представляв собою унікальну екосистему – Палео-Агуальську рівнину, яка на довгий час стала справжнім домом для людини і тварин. Зараз по всій береговій лінії розташована велика кількість печер, де жили люди 170000 років тому.

Один з авторів дослідження, археолог Кертіс Мареін, протягом десятиліть вивчав цей унікальний регіон, охопивши період між 2,6 млн. і до 11700 років тому. А його співавтор, антрополог Джеймі Ходжкінс, разом з колегами свердлив зуби древніх м’ясоїдних тварин, таким чином намагаючись простежити їх міграційні потоки. Вони сконцентрувалися на міграціях антилоп. Сам метод полягає у вивченні ізотопів вуглецю і кисню в зубній емалі. Вона може розповісти про характер міграцій, про що можна зробити висновок спостерігаючи за зміною рівня вуглецю в рослинах, які тварина їсть у міру росту зубів.

Читайте також:  NASA опублікувало відео польоту над Юпітером

Контрольним тваринам вчені взяли антилопу редунка, яка не мігрує, і порівняли з емаллю мігруючих антилоп, таких, наприклад, як антилопа гну. В результаті у тварин не було знайдено ніяких міграційних патернів. Це говорить про те, що всі ці тварини жили в одному місці і були щасливі в цьому раю. Ходжкінс говорить про те, що це було відмінне місце з точки зору ресурсів. «Під час міжльодовикових періодів, коли узбережжя наближалося до печер, у людей були молюски та інші морські продукти, а коли берег розширювався в льодовиковий період, у людей був доступ до багатого земного простору», — розповідає вчений.

Читайте також:  Вчені дізналися, як можна спілкуватися з кішкою

Нинішньому дослідженню знаходить підтвердження і ще одне недавнє відкриття. У 2018 році вчені з групи Мареіна з’ясували, що, незважаючи на виверження вулкана на горі Тоба в Суматрі, яке сталося 74000 років тому і призвело до глобальної зими, люди в Піннакл-Пойнт не просто вижили, а й процвітали.

Залишити коментар