Планування

3 завдання, які варто доручити підлеглим

Коли вас призначили на керівну посаду, вашим основним завданням є доручення і контроль за виконанням роботи підлеглими. Ймовірно, всю ту ж роботу ви ще вчора робили самостійно, але тепер необхідно змиритися з думкою про те, що її повинен робити хтось ще.
Багато керівників переживають, що не зможуть впоратися з новою посадою, але тут головне навчиться розподіляти роботу між підлеглими. Планування та контроль виконання роботи тепер буде займати основну частину часу і сил, тому вам доведеться вибирати між тим, щоб робити все самому або доручити підлеглим.
Business News Daily радить розподілити деякі свої обов’язки між підлеглими, якщо ви тільки стали на посаду керівника.

Трудомісткі завдання, які не впливають на ріст

Все, що робите ви і члени вашої команди однаково важливо для розвитку бізнесу. Але деякі завдання, такі як закупівлі, поставки, бухгалтерський облік, структурування файлів, діловодство та інші адміністративні завдання, які не вимагають вашого безпосереднього втручання, варто доручати підлеглим. Основні функції, які може виконати будь-який співробітник, не повинні віднімати ваш час.

“Завжди уявляйте цілісну картину під час прийняття рішень, деякі завдання делегуйте іншим. Акцентуйте увагу на тих справах, які впливають на розвиток бізнесу та які можете виконати тільки ви”, – радить генеральний директор компанії iLoveKickboxing Майкл Парелло.
Особливо важливо це стає, коли ваш бізнес розширюється. На початку кар’єри засновниця проекту Viki’s Foods Вікі Сатер була впевнена, що зможе без проблем справлятися самостійно з усією роботою, але трохи пізніше зрозуміла, що їй потрібні помічники.
“Для мене виявилося неможливим контролювати всі виробничі процеси і відповідати за продажу продукту. Спочатку я вирішила самостійно піти по магазинах і пропонувати свій товар, але, в підсумку, це виявилося занадто складно. Таким чином, я найняла брокерів, щоб саме вони представляли продукт” , – розповідає Вікі Сатер.

Завдання, які вас виснажують

Коли ви працювали на нижчій посаді, можливо, вас недостатньо мотивували. Тепер же, ви можете розподіляти обов’язки і правильно мотивувати співробітників виконувати певну роботу, а також позбавити себе від обтяжливих завдань.
Майкл Парелло зазначає, що для керівника важливо зберігати пристрасть до роботи і колективу. Ви, як начальник, можете допомогти співробітникам вибрати потрібний темп роботи і допомогти налаштуватися на виконання завдань. Якщо ви займаєтеся тим, що не приносить задоволення, то це неодмінно буде відображатися на співробітниках і на бізнесі в цілому.
Пам’ятайте, що особисто варто братися тільки за те, що крім вас ніхто не зможе зробити.

Завдання, які хтось може зробити краще вас

Якщо ви стали начальником, то це ще зовсім не означає, що ви можете виконувати роботу краще за інших. Ваші співробітники мають свій набір якостей і навичок, які можуть заповнити ваші прогалини і зробити підприємство більш успішним. Вам необхідно бути досить самокритичним, щоб абстрагуватися від своїх достоїнств і побачити корисні якості в інших.
Засновник альтернативної фінансової платформи Bizfi Стівен Шейнбаум акцентує увагу на тому, що варто навчитися бачити, що інші можуть робити щось краще за вас. Для бізнесу це означає, що на чолі компанії перебуває справді розумна людина.

Мистецтво делегування

Експерти діляться порадами, що варто робити для того, щоб співробітники могли спокійно виконувати завдання і не переживати, що кожен їх крок контролюють.

  • Чітко формуйте завдання. Вікі Сатер радить ставити конкретні цілі, щоб людина виконував конкретну роботу. Ви повинні знати, що вміє і може робити кожен співробітник, а також вміти знаходити індивідуальний підхід до підлеглих. Таким чином люди зможуть якісно виконувати роботу і відчувати власну значущість.
  • Навчіться визнавати помилки. Майкл Парелло каже, що в процесі роботи вам доведеться неодноразово стикатися невдачами й помилятися. Це є частиною вашого розвитку і способом перебороти страхи. Невдачі дозволяють усвідомлювати справжню цінність того, що ви робите. Уміння визнавати і виправляти помилки також стане показником, що ви готові змінюватися в кращий бік і не намагаєтеся демонструвати свою перевагу.
  • Дозволяйте співробітникам відчувати відповідальність. Стівен Шейнбаум акцентує увагу на тому, що співробітники повинні відчувати відповідальність за роботу, яку виконують. Коли люди відчувають певну владу, вони прагнуть виконати роботу більш якісно, ​​допустити мінімум помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *