Технології

Японські інженери пропонують замінити астронавтів роботами

Робот

В даний час відправка одного астронавта на МКС обходиться в 85 мільйонів доларів. Японське космічне агентство вважає цю суму занадто великою, пропонуючи замість людей поселити на орбіті роботів, які допоможуть економити кошти, виконуючи всілякі дослідження без безпосередньої участі людини.

На думку японських інженерів, відправка робота на МКС дозволить заощадити не менше 90% коштів платників податків. Так, вони вказують, що перебування одного астронавта на орбіті обходиться бюджету в 430 мільйонів на рік. Головною перешкодою на шляху реалізації цього проекту стоїть поки що низька функціональність роботів. Навіть самі просунуті з них не застраховані від проблем. Яскравим прикладом може служити космічний механізм GITAI, який складно назвати ефективним незважаючи на роки розробок. Не виправдав покладених очікувань і російський “Федір”.

Читайте також:  Переносні датчики тепер можна друкувати прямо на шкірі людини

Передбачається, що робот буде керуватися з Землі віддалено замість самостійного здійснення операцій. Це дозволить контролювати його роботу, виконуючи її з найменшими помилками. Японські дослідники прогнозують, що ринок космічної робототехніки до 2023 року досягне 4,4 мільярда доларів. Творці подібних технологій сподіваються, що їх пристрої зможуть будувати космічні бази для компаній на зразок Blue Origin і SpaceX.

Джерело: bloomberg.com