Технології

Створено новий тип гуми з навиком самовідновлення

Спущене колесо

Від пошкоджень і проколів коліс не застрахований жоден автомобіліст. Команда інженерів з австралійського університету Фліндерс повідомляє, що розробила нову технологію виготовлення гуми, яка здатна відновлюватися навіть після розриву. Що важливо, матеріал регенеруються при кімнатній температурі і складається з промислових відходів, що завдає мінімальної шкоди навколишньому середовищу.

Новий матеріал складається з 50-відсоткової сірки, змішаної з невеликою кількістю рапсового рослинного масла і хімічною сполукою під назвою діциклопентадієн (DCPD). Це дозволяє створити універсальну і стійку гуму, що володіє здатністю до регенерації. Вчені відзначають, що для її виробництва використовуються тільки промислові відходи. Наприклад, DCPD-це побічний продукт переробки нафти. Додатково вказується, що після використання новий матеріал може бути легко утилізований.

Читайте також:  Перший гнучкий смартфон HTC показали на патентних зображеннях

У звичайних умовах нова гума не відрізняється від аналогів. Однак досить змастити прокол або розрив амінним каталізатором, як поверхня стає гнучкою, повністю відновлюючись і повертаючи собі оригінальну міцність. Весь процес регенерації відбувається протягом декількох хвилин і при кімнатній температурі. Додатково творці нової технології стверджують, що процес регенерації набагато ефективніше і міцніше клею, а також дозволяє уникнути корозії.

“Це дослідження розкриває нову концепцію ремонту, адгезії та переробки стійкої гуми. Цікаво бачити, як основний хімічний склад цих матеріалів володіє таким широким потенціалом в переробці, клеях наступного покоління і виробництві добавок”, — розповів Джастін Чокер, провідний автор дослідження.

Читайте також:  На головній сторінці Chrome з'явилася реклама

Про плани з комерціалізації нової технології фахівці поки не говорять.

Джерело: newatlas.com

Залишити коментар