Сімейний бюджет

Сімейний бюджет: як керувати грошима

Якими б ідеальними не були б відносини, завжди залишається одна “незручна” тема – фінанси. Молоді сім’ї часто замислюються, яким чином правильніше розділити витрати, як ставитися до загальних грошей. Коли ви стали однією сім’єю варто відкрито поговорити на цю тему, розповісти про своє бачення ситуації і вислухати партнера.

AdviceIQ рекомендує після того, як ви почали жити разом, усвідомити, що ви перестали заробляти на себе, тепер ви з чоловіком або дружиною працюєте для великої скарбнички на двох.

Загальна тільки частина грошей

Правда тут може виникати конфліктна ситуація, коли один з подружжя заробляє більше або більша допомога, яку надають його батьки.

Виникає конфлікт інтересів, і завдання сім’ї знайти компроміс, який може полягати в тому, що щомісяця буде відкладатися оговорена частина грошей, решта ж доходів будуть витрачені на власний розсуд кожного.

У цьому варіанті підійде модель сімейного бюджету, коли подружжя ведуть роздільні гаманці. При скоєнні загальної покупки на благо сім’ї чоловік і дружина виділяють зі своєї кишені потрібну суму грошей. Природно, що такий стан речей прийнятно при однаковому доході кожного з подружжя, але якщо один більш успішний, має більш високий дохід, можуть виникати образи і непорозуміння.
Коли один з партнерів заробляє більше ніж інший, то ділити все навпіл вже не вийде. У цьому випадку гроші повинні розподілятися за можливостями, тобто левова частка витрат лягає на плечі більш успішної людини. Добре, коли за певним сімейним бюджетом ведеться контроль, причому однією людиною, тим, хто чудово розуміє, куди вигідно вкладати гроші зараз. Саме він буде відповідати за збереження коштів, і мати вагоме слово в питаннях великих витрат. Варто відзначити, що це право не переходить автоматично в руки самого активного добувача, адже грамотно розподіляти гроші може і непрацююча людина, але більш успішна в цьому напрямку.

Діти змінюють все

Ситуація трохи змінюється, коли з’являються діти і тоді варто спланувати витрати так, щоб ви не відчували дискомфорту, адже на малюків доведеться витрачати значну частину заробітку. Якщо ж діти у вас тільки в планах, постарайтеся заздалегідь потурбуватися про те, щоб, коли вони з’являться, ви не відчували фінансового дискомфорту.

Після того, як у вас з’являться діти, ви зможете відчути весь смак відповідальності. Тепер ви не відповідаєте самі за себе, вам необхідно подбати, щоб маленька людина максимально ні в чому не потребувала. І не забувайте, з кожним роком витрат буде все більше і більше.

Після появи дитини на світ, одному з вас доведеться піти в декрет, на плечі ж іншого ляжуть практично всі витрати. Будьте готові до цього не тільки накопичивши грошей, але й морально. Вам доведеться усвідомити всю серйозність і відповідальність ситуації.

Заздалегідь почніть думати про це і починайте збирати гроші заздалегідь. Відповідайте собі, яким ви бачите своє спільне життя через кілька років і що потрібно зробити, щоб плани стали реальністю. Не відкладайте на потім, починайте вже зараз робити все для того, щоб у вашому майбутньому було хоч трохи менше проблем.

Різні витрати

Дуже важливо не просто на словах або на папері розподілити гроші. Якщо їх потім залишити в одному місці, в загальній так сказати “купі”, важко сподіватися на пам’ять і дисципліну кожного члена сім’ї. Їх потрібно систематизувати, чітко виділити обговорену на які-небудь потреби суму в окрему групу, “купку”. Заведіть для цього окремі конвертики і зробіть відповідні написи.

У кожній родині витрати можуть бути різними. Але для того, щоб максимально повно задовольнити всі свої потреби зараз і подбає про своє майбутнє добробут, варто передбачити наступні конвертики:

  • Комунальні платежі.
  • Продуктові закупівлі (базовий набір основних продуктів на місяць).
  • Щоденні витрати на продукти та інші потреби.
  • Інвестиції (це гроші на ваше майбутнє, на які-небудь довгострокові цілі). З будь-якого доходу їх можна і потрібно виділяти.
  • “Заначка”. Обов’язковий конвертик. Це резерв на непередбачені витрати, форс-мажорні обставини. Якщо вона не придалася, не витрачайте її на придбання чергової дрібнички, збережіть її в довгостроковий резерв. Рано чи пізно в будь-якій сім’ї виникають різні ситуації, коли несподівано потрібні грошові кошти, і тоді цей конвертик вас підстрахує.
  • Розваги, відпочинок. І це дуже важливий конвертик. Виділити окремо суму, яку можете собі дозволити витратити на кіно, театр, відвідування друзів, поїздки за місто.
  • Якщо є діти, виділити конвертик на кожну дитину, навіть у багатодітній сім’ї.

Пари, у яких загальний бюджет, більш стресостійкі та гнучкі. Вони відчувають свою відповідальність за сім’ю і розуміють, що багато залежить саме від них.

Якщо ви молоді, повні сил і енергії, не забувайте, що всі можливості в ваших руках. Разом з чоловіком ви можете постійно відкривати нові життєві грані, це стосується і грошей. Вас ще мало що сковує, тому не бійтеся шукати нові способи для заробітку. Поки у вас немає дітей постарайтеся максимально віддатися справі, яка приносить вам задоволення. Це буде відмінною можливістю знайти свою сферу діяльності і можливістю отримати за це матеріальну винагороду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *