Технології

Вчені створили кібернетичне око, яке здатне бачити в темряві

Кібер око

У фантастичних фільмах люди вже давно навчилися робити біонічні очні протези, а ось сучасна медицина ще далека від створення подібної технології. Однак в ході одного з досліджень вченим вдалося створити кібернетичне око, яке може бачити в темряві і має ряд переваг в порівнянні з людським зором.

Новий біонічний протез має багато спільного зі звичайним людським оком. В якості сітківки виступає матриця з нанодротиків і фотодатчика, сформована всередині напівсферичної мембрани з оксиду алюмінію. Створені з евтектичного сплаву дроти імітують нерви, відправляючи сигнали від цих датчиків на зовнішню обробку.

Головною особливістю кібернетичного ока стала його висока чутливість, яка однакова для всього спектра видимого світла. Це означає, що людина з таким протезом зможе бачити навіть в темряві. Повідомляється, що штучне око має найвищу щільність нанорозмірних сенсорів: 460 мільйонів на см2. Це значно більше, ніж клітин в сітківці людини (10 мільйонів). Втім, не обійшлося без недоліків. Так, кут огляду імпланта по діагоналі становить всього 100 градусів проти 130 градусів у людини, загальна площа захоплення світла — всього 0,08 дюйма в ширину, а розширення — тільки 100 пікселів, чого недостатньо для отримання того ж рівня картинки, що і зі звичайним оком.

Читайте також:  Xiaomi представила новий смарт-унітаз з голосовим управлінням

На даний момент біонічне око не можна використовувати в медицині, але вчені запевняють, що з часом вони зможуть поліпшити його показники, перевершивши людський зір за багатьма параметрами. Більш того, дослідники вважають, що в майбутньому імплант зможе працювати від сонячного світла, що дозволить відмовитися від додаткових джерел живлення.

Джерело: engadget.com

Залишити коментар