Наука

З’явилася нова гіпотеза виникнення життя

Квазар

Американські вчені висунули гіпотезу, згідно з якою космічні промені вплинули на одну з основ життя на Землі – принцип хіральності.

Механізм виникнення хіральності в молекулах досі не був ясний. І в своїй статті вчені припустили, що саме космічні промені впливали на проторганізми, що і призвело до виникнення гомохіральності, яка існує у всіх живих організмів.

Згідно з гіпотезою вчених, на початку життя на землі постійне випромінювання надавало різний вплив на еволюцію двох дзеркальних форм життя і в результаті цього впливу одна стала переважати над іншою. І якщо їх припущення виявиться вірним, то все життя у Всесвіті має одну і ту ж хіральність.

Читайте також:  Інтелектуальні хобі можуть сильно впливати на ризик розвитку деменції навіть після 50 років

Зараз автори дослідження збираються дослідним шляхом перевірити спроможність своєї гіпотези. Наприклад, вони збираються за допомогою випромінювання з різною магнітною полярністю перевірити реакцію на них бактерій. Крім цього, вони хочуть перевірити органічні зразки небесних тіл, таких як комети і астероїди, якщо у них є хіральний ухил.

Хіральність була відкрита Луї Пастером в 1848 році і з тих пір вчені шукають відповідь на питання, що стояло в основі цього явища. Хіральність – це властивість молекули не поєднуватися в просторі зі своїм дзеркальним відображенням. Жива речовина володіє гомохіральністю (хіральною чистою). Всі білки складаються з лівих амінокислот, а ДНК і РНК побудовані на правій рибозі.