Суспільство

Миш’яком ризикують отруїтися до 220 млн жителів Землі

Хімічні елементи

Отрута накопичується в грунтових водах, звідки може потрапляти в організм людини.

Вчені звернули увагу на проблему забруднення землі миш’яком, склавши першу в світі карту грунтових вод, отруєних отрутою. Для цього були вивчені існуючі роботи, в яких фіксувалися майже 60 тисяч точок вимірів концентрації миш’яку по всьому світу, а потім комп’ютерне моделювання руху грунтових вод дозволило визначити найбільш небезпечні для здоров’я людини райони планети.

Авторами проекту виступили фахівець центру ЮНЕСКО з вивчення миш’якового забруднення води при австралійському університеті Південного Квінсленду Майкл Берг і еколог федерального інституту гідрології і технологій Швейцарії Джоел Подгорскі. Вони в своєму дослідження врахували не тільки рух грунтових вод, а й інші екологічні, природні та географічні аспекти, які дозволили встановити, що проблема забруднення грунтових вод миш’яком актуальна для всіх континентів планети.

Читайте також:  У МОЗ назвали головну умову повного локдауну

Як випливає з результатів роботи, опублікованої в журналі Science, хронічне отруєння миш’яком через грунтові води загрожує від 94 до 220 млн людей по всій Землі. Різниця в числі потенційних постраждалих від миш’яку залежить від того, які нормативи в тій чи іншій країні вважають зміст миш’яку безпечним. При цьому 90% з знаходяться під загрозою людей проживає в Бангладеш, Індії та Пакистані. Крім того, неблагополучна екологічна обстановка фіксується на півночі Китаю і в Монголії.

Незважаючи на те, що в Європі, США і Росії проблема забруднення грунтових вод миш’яком не стоїть гостро, дослідники вважають, що розвинені країни повинні приділити увагу ситуації, що склалася, щоб допомогти країнам, які розвиваються створити більш благополучні для людей умови проживання.

Залишити коментар