Звільнення

Відомі люди, які домоглися успіху після звільнення з роботи

Кожна людина важко переживає звільнення з роботи. У кожному разі це деморалізує. Однак, як показала практика, для багатьох людей звільнення – лише гігантський крок до успіху або, принаймні, стартовий майданчик для майбутнього успіху.

Мадонна, Стів Джобс, Уолт Дісней, Джоан Роулінг … Всі ці люди змогли стати відомими та успішними після звільнення з роботи.

Стів Джобс, засновник Apple

Стіва Джобса в 30 років звільнили з його власної компанії. У 2005 році, під час відомої промови в Стенфорді, Джобс сказав:

“Мене звільнили, і весь світ дізнався про це. Все, що надавало сенс мого дорослого життя, зникло, і це було жахливо”.

Літо 1985 для Джобса збіглося з кризою середнього віку. Він намагався зрозуміти, чого ж він хоче в житті. Стів розглядав варіанти, починаючи від становлення політиком, закінчуючи астронавтикою. У час, коли Джобс був відсторонений від Apple, він заснував комп’ютерну компанію NeXT, яка згодом була поглинена Apple, і студію анімації Pixar. Майже десятиліття тому він повернувся в Apple, принісши з собою інноваційні ідеї iPod, iPhone і iPad.

Томас Едісон, винахідник

Томас Едісон проводив експерименти в офісі Western Union, з цієї причини його і звільнили. Він працював у нічну зміну, і тому у нього було більше часу для вивчення матеріалів і винахідництва. Одного разу вночі, коли він експериментував з акумуляторами, він розлив сірчану кислоту на підлогу. Офіс Едісона розташовувався поверхом вище офісу його боса. Проївши підлогу, кислота накапала на стіл його боса. На наступний ранок його звільнили. Саме після цього, він вирішив присвятити винахідництва весь вільний час, і запатентував свій перший прилад вже через два роки. Це був перший прилад для запису і відтворення звуку – фонограф (1878 рік). Винахід став дивовижною подією того часу. Подальшим розвитком фонографа стали грамофон і патефон.

Уолт Дісней, засновник студії Дісней

У 1919 році, Діснея звільнили з його першої роботи аніматора в газеті Kansas City Star, тому що його видавець вважав, що Діснею “не вистачає уяви і хороших ідей”. І це було не останньою поразкою Уолта Діснея в його житті. Після роботи в газеті, Дісней відкрив у Канзасі свою першу студію анімації “Laugh-O-Gram”, яка згодом збанкрутувала. Нарешті, він вирішив звернути увагу на більш прибуткову область: Голлівуд. Разом зі своїм братом Дісней переїхав до Каліфорнії і заснував Disney Brothers ‘Studio, попутно створивши Міккі Мауса і Діснейленд, і вигравши 22 Премії Академії кінематографічних мистецтв і наук.

Колонель Харланд Сандерс, засновник KFC

Колонель Харланд Сандерс продавав автомобільні покришки на початку 1920-х, і став провідним продавцем в Кентукі. І його все одно звільнили, оскільки не могли стерпіти його нестерпний характер. Після цього, його звільнили з дванадцяти інших робіт, перед тим як він відкрив свій перший ресторан. Цей ресторан розорився, коли Сандерсу було 65 років. Він був звільнений з двох робіт на залізниці, в перший раз з причини недотримання субординації, вдруге – за побиття колеги. Також, його звільнили з адвокатської контори за те, що він напав на свого клієнта.

Після розорення свого ресторану, Сандерс їздив по США і намагався знайти покупців для своєї смаженої курки. Це тривало до 1964 року, коли Сандерсу виповнилося 74 роки. На цей момент у нього вже було понад шість сотень франчайзингових магазинів смаженої курки. Цей стан він і продав групі інвесторів за 2000000 доларів.

Джоан Роулінг, автор Гаррі Поттера

Джоан Роулінг працювала секретарем в Лондонському офісі Міжнародної амністії (міжнародна неурядова організація, яка ставить за мету починати дослідження і дії, спрямовані на попередження та припинення порушень прав), але при цьому мріяла стати письменником.

Вона потайки писала розповіді на своєму робочому комп’ютері і уявляла собі чарівника-підлітка на ім’я Гаррі Поттер. Зрештою, її роботодавець не витримав і виставив її за двері. Її вихідна допомога дозволила їй не працювати в наступні кілька років, в які вона і зважилася сфокусуватися на написанні романів. І зараз – вона автор однієї з найбільш успішної серії книг в історії.

Карлі Фіоріна, конкурент Обами

Перша жінка-генеральний директор з топ-500 компаній за версією Fortune, Фіоріна була звільнена з Hewlett-Packard в 2005 році, після перебування на чолі компанії протягом шести років. Це стало наслідком її рішення про покупку Compaq в 2002 році за 25 мільйонів доларів з подальшим звільненням п’ятнадцяти тисячі співробітників HP.

Ніколи раніше не очолюючи передвиборну кампанію, Фіоріна висунула свою кандидатуру на президентський пост 4 травня 2015 року, заявивши, що вважає себе найкращим кандидатом для роботи президентом, оскільки розуміє, як насправді працює економіка.

У серпні Фіоріна дала інтерв’ю для CNN, в якому висловилася так: “Мене звільнили, і ви навіть не здогадуєтесь за що саме. Я поставила під сумнів усталений порядок речей в компанії. Це те, що повинні робити справжні лідери. А коли хтось ставить під сумнів якусь усталену думку, він наживає собі ворогів. Це і є тією причиною, по якій мало людей стають лідерами. ”

Роберт Редфорд, актор

В юності Редфорд працював в порту Standard Oil в Ель Сегундо, керуючи навантажувальною машиною і вичищаючи цистерни. Коли його начальник знайшов Роберта сплячим в цистерні для нафти, він перевів його на інше місце роботи, у відділ миття бутлів з-під хімікатів. Однак коли Роберт розбив ящик бутлів, його все ж звільнили. Після того, Редфорда звільняли з великої кількості робіт. Пізніше він зізнався: “Мене звільнили з тих робіт, з яких мене і повинні були звільнити. Я приймався за ці роботи просто тому, що мені потрібні були гроші. Головне, що я засвоїв: мені не потрібно було йти ні на одну з цих робіт . Мені не було призначено долею бути робочим “.

Швидка зміна робіт тривала до тих пір, поки Редфорд не переїхав до Нью-Йорк і не став актором.

Опра Уїнфрі, актриса і телеведуча

Опра Уїнфрі була звільнена з вечірнього випуску новин в Балтіморі, оскільки вона занадто емоційно переживала кожну новину. Балтиморський телепродюсер сказав їй, що вона “не підходить для телевізійних новин”. В якості компенсації, він запропонував їй вести денне ток-шоу “Люди говорять”. Це шоу стало хітом, і Уїнфрі залишилася в ньому на вісім років. Після того, У’їнфрі стала вести власне шоу під назвою “Шоу Опри Уїнфрі”, яке розтягнулося на двадцять п’ять сезонів. На поточний момент ця телеведуча оцінюється в 3000000 доларів рейтингами Forbes.

Майкл Блумберг, засновник Bloomberg

Блумберг був партнером в інвестиційному банку Salomon Brothers. У 1998 році вони були куплені компанією, в наслідок стала Citygroup. Блумберга звільнили, проте забезпечили його крупним вихідною допомогою. На ці гроші Блумберг вирішив відкрити власну компанію з фінансових послуг, яка спочатку називалася Innovative Market Solutions. Компанія, яку незабаром перейменували в Bloomberg LP, і яка дозволила трейдерам краще орієнтуватися в даних, вже до 1989 року коштувала 2000000 доларів. На сьогодні, компанія Майкла Блумберга коштує 38,4 мільйона доларів.

Мадонна, співачка

Коли співачка кинула коледж і поїхала в Нью-Йорк на пошуки слави, початок шляху був зовсім не легким. По початку, коли Мадонна потребувала грошей, вона пішла на роботу продавцем пончиків на Таймс Сквер. Вона не протрималася і одного дня. Після того, як вона вилила банку желе прямо на покупця, її швидко звільнили. Мадонна працювала в декількох закладах фаст-фуду офіціанткою і продавщицею, перш ніж її запросили співати в міську панк-рок групу в 1979 році.

 

Таким чином, якщо навіть доля привела вас до втрати роботи, не зневіряйтеся: це просто не ваш шлях. Швидше за все, скоро ви знайдете своє покликання і прийдете до успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *