Суспільство

За десять років Європа висадить три мільярди дерев

Дороги

В рамках нової стратегії з охорони природи в Європейському Союзі в 27 державах ЄС буде висаджено три мільярди нових дерев.

Європейська комісія розробила амбітну стратегію в рамках кампанії European Green Deal. Поряд з посадкою дерев цей проект також включає в себе ряд заходів щодо захисту природних багатств регіону, включаючи зобов’язання щодо скорочення використання хімічних пестицидів і захист життєво важливих комах-запилювачів, таких як бджоли.

Щонайменше 30% суші і морів Європи стануть охоронюваними районами. Ще одна третина цих районів з дуже високою біологічною різноманітністю буде перебувати під суворою охороною, яка зведе втручання людини до мінімуму.

Читайте також:  Дедалі менше українців залишають країну - ДПСУ

Європейська комісія також заявила, що Захист та відновлення функціонуючих екосистем після пандемії коронавірусу є «ключем до підвищення стійкості та запобігання виникненню та поширенню майбутніх хвороб».

Деякі активісти скептично ставляться до цих заходів, стверджуючи, що їх недостатньо. “Приємно бачити амбіції щодо розширення охоронюваних територій, збільшення деревного покриву і скорочення використання пестицидів. Але це викликає почуття дежавю, тому що багато з тих же самих ідей були вже викладені, але не реалізовані”, — коментують вони.