Наука

Знайдена причина вимирання неандертальців

Неандерталець

Вчені до цих пір сперечаються про причини зникнення неандертальців. Моделювання, проведене на суперкомп’ютері «Алеф» південнокорейськими дослідниками з центру IBS, дає відповідь на це питання.

Використовуючи суперкомп’ютер, автори дослідження змогли в реалістичній манері змоделювати міграційні потоки неандертальців і кроманьйонців і, відповідно, їх перетин і взаємодію, а також зміни навколишнього середовища. Причому, як стверджують вчені, в дослідженні використовувалися раніше невідомі дані.

Отримані результати говорять про те, що вимирання неандертальців могло відбутися тільки за умови значної переваги над ними кроманьйонців у використанні харчових ресурсів. Тобто, вимиранню неандертальців сприяла конкуренція, яку вони програли. Автори дослідження при цьому наводять можливі фактори переваги кроманьйонців – це більш досконала техніка полювання, краща опірність патогенам і більший рівень народжуваності.

Читайте також:  Вчені довели, що «протилежності не притягають»

Причому вони відкидають кліматичну теорію зникнення неандертальців. На думку директора Центру Акселя Тіммермана, неандертальці жили приблизно 300 тисяч років, і за цей час відбувалися більш серйозні кліматичні зміни ніж ті, які, як вважалося, призвели до їх вимирання. І це не простий збіг, що вони вимерли саме тоді, коли по Європі стали поширюватися кроманьйонці.