Наука

У сибірському небі спалахнув потужний метеор: відео

Метеор

В ніч з 18 на 19 травня жителі Красноярського краю, а також республік Хакасія і Тива могли спостерігати яскраво-зелений спалах метеора в небі. Астрономічне явище потрапило в об’єктиви кількох камер відеоспостереження і автомобільних реєстраторів.

Судячи з кольору, небесне тіло складалося переважно з порід, які містять магній і залізо. Імовірно, воно повністю згоріло в атмосфері — такий висновок зробили опитані ТАСС фахівці, що займаються вивченням метеоритів. На території вищевказаних регіонів поки що не було зафіксовано місць падіння, а судячи з інтенсивності і швидкості горіння, об’єкт був невеликим, близько десятків сантиметрів у поперечнику, так що шансів досягти Землі у нього не було.

Крім того, поки не відомо, чи є даний небесний об’єкт частиною метеорного потоку. Зараз активні Арієтиди, проте зазвичай серед них немає таких помітних метеорів, та й спостерігаються вони пізніше. Сила вибуху в небі була така велика, що деякі очевидці почули його звук незважаючи на велику відстань. Ряд свідків заявляють, ніби метеорит впав на землю з гучною хлопком через кілька миттєвостей після спалаху, проте, швидше за все, до них просто донісся звук вибуху.

Залишити коментар