Політика

Що п’є Трамп для профілактики COVID-19

Трамп

Дональд Трамп заявив, що для запобігання зараження коронавірусом він приймає гідроксихлорохін – препарат, ефективність якого не доведена.

Президент США Дональд Трамп приймає протималярійні препарати гідроксихлорохін і цинк — він упевнений, що ліки можуть запобігти COVID-19.

“Ось мої докази. Я отримав багато позитивних відгуків про препарати”, – заявив він під час круглого столу з рестораторами в Білому домі. Трамп сказав, що він приймав ліки щодня протягом півтора тижнів і що у нього не виявлені симптоми COVID-19.

Читайте також:  Шмигаль: Через 15 років пенсій не буде

Нагадаємо, що люди з оточення президента, включаючи одного з камердинерів Трампа і прес-секретаря віце-президента Майка Пенса, нещодавно заразилися новим коронавірусом.

До цих пір немає доказів того, що прийом гідроксихлорохіну може запобігти зараженню коронавірусом. Деякі вчені проводять клінічні випробування, щоб з’ясувати, чи можуть дані ліки захистити працівників охорони здоров’я. Але якихось виразних даних поки немає.

“Подивіться на лікарів і медсестер – багато хто з них приймають його [гідроксихлорохін] як профілактичний засіб”, — сказав Трамп. Але статистики того, скільки працівників охорони здоров’я приймають цей препарат, теж немає. При цьому гідроксихлорохін негативно впливає на очі, серце і м’язи.

Читайте також:  МОЗ просить у Ради більше грошей у 2021 році

Трамп витратив чимало зусиль, просуваючи гідроксихлорохін як лікарський препарат від COVID-19 і домігся свого. У квітні FDA застерегла людей від використання гідроксихлорохіну для профілактики та лікування COVID-19.

До слова, наприкінці квітня Трамп припустив лікувати хворобу за допомогою ін’єкцій лізолу — ще одні ліки без наукових доказів ефективності.

Залишити коментар