Наука

Життя ймовірно існує поза Землею, а розум скоріше ні

Чумацький шлях

Чи існує життя у Всесвіті? А розумне життя? Ці питання терзають багатьох вчених, нове дослідження з використанням складної формули статистичного аналізу показує, що життя насправді цілком ймовірно може виникнути, якщо умови дозволяють їй це зробити.

Життя зародилося на нашій планеті відносно швидко, як тільки навколишнє середовище Землі стала досить стабільним, щоб підтримувати його. А ось першому багатоклітинному організму знадобилося набагато більше часу, щоб еволюціонувати, приблизно 4 мільярди років. Однак вчені досі не знають, як воно виникло, а це має важливе значення для ймовірності виявлення життя в інших частинах Всесвіту.

Читайте також:  Блогер наочно порівняв розміри гігантських зірок [ВІДЕО]

У новому дослідженні астрофізик Девід Кіппінг показує, як аналіз за допомогою статистичного методу, який називається баєсівським висновком, проливає світло на те, як складне життя може розвиватися в чужих світах.

«Швидке виникнення життя і пізній розвиток людства в контексті часової шкали еволюції, безумовно, наводять на роздуми», — говорить Кіппінг. “Але в цьому дослідженні можна оцінити те, що говорять нам факти”.

Для проведення свого аналізу Кіппінг використовував хронологію самих ранніх свідчень існування життя і еволюції людства. Він запитав, як часто буде з’являтися життя і розум, якщо історія Землі буде повторюватися знову і знову.

Він сформулював проблему в термінах чотирьох можливих відповідей: життя поширене і часто розвиває інтелект; життя рідкісне, але часто розвиває інтелект; життя поширене і рідко розвиває інтелект; і, нарешті, життя рідкісне і рідко розвиває інтелект.

Читайте також:  Доведено можливість подорожей у часі без парадоксів

Цей метод байєсівського статистичного висновку, який використовується для оновлення ймовірності гіпотези по мірі надходження доказів або інформації, стверджує попередні уявлення про модельованої системі, які потім об’єднуються з даними для приведення ймовірностей результатів. Виходячи з цих чотирьох гіпотез, Кіппінг використовував байєсівські математичні формули для порівняння моделей один з одним.

У своїх висновках Кіппінга говорить про те, що для планет зі схожими умовами і еволюційними часовими рамками, як на Землі, утворення життя має невеликі проблеми, співвідношення становить 9:1. Шанси на те, що ці позаземні життя можуть бути складними та розумними, становлять 3:2 на користь розумного життя.

Читайте також:  Вчені встановили максимально можливу швидкість звуку

Цей результат випливає з відносно пізньої появи людства в населеному середовищі Землі, припускаючи, що його розвиток не було ні легким, ні важким. “Якщо ми знову “запустимо” історію життя на Землі, поява розуму насправді малоймовірно”, – коментує автор дослідження.

Також вчений підкреслює, що аналіз не може дати ніяких визначень або гарантій, тільки статистичні ймовірності, засновані на тому, що сталося тут, на Землі. І все ж Всесвіт може мати інше життя і пошуки розуму в світах, що лежать за межами Землі, ні в якому разі не слід припиняти.

Залишити коментар