Наука

Вчені розробили ЛСД без побічних ефектів

ЛСД

За допомогою комп’ютерного моделювання вчені з Стенфорда впритул підійшли до розробки психоделіків, використовуваних в медичних цілях, у яких не буде небажаних побічних ефектів. Це відкриття можна буде використовувати і для широкого спектру інших лікарських препаратів.

Такі препарати, як ЛСД і галюциногенні гриби, використовують для лікування психічних розладів. Але через побічні ефекти, які вони викликають, їх застосування обмежене. Вчені опублікували статтю, де вони описують відкриття, яке здатні мінімізувати такі небажані ефекти.

Зокрема, мова йде про препарати, які зачіпають рецептори, пов’язані з G-білками або GPCR, які знаходяться у всіх людських клітинах. ЛСД та інші психоделіки (як і третина всіх рецептурних ліків) – це молекули, які приєднуються до цих білків. Це приєднання викликає як позитивні, так і небезпечні зміни в клітині. І до цих пір було неясно, як можна уникнути негативного впливу.

Читайте також:  Астрономи знайшли докази наявності води на Марсі

Вчені, шляхом порівняння моделювання GPCR з різними прикріпленими молекулами, визначили, як молекула ліки може змінювати GPCR і призводити до позитивних ефектів, уникаючи побічні. На основі цих експериментів вони створили нові молекули, які призводять тільки до позитивних змін в клітині.

Незважаючи на те, що ці нові молекули поки не можна поки застосовувати на практиці, це вже серйозний крок до створення без побічних ліків. І нове відкриття дозволить уникнути багаторічних випробувань ліків на їх безпеку. За словами керівника лабораторії Рона Дрора, ця дослідницька робота допоможе прибрати небезпечні побічні ефекти ліків, що використовуються для лікування багатьох захворювань, як наприклад, психічних розладів, хвороб серця і хронічних болів.

Залишити коментар