Технології

Представлений новий стандарт SD-карт. Він в чотири рази швидший за існуючий

SD карта

Міжнародний консорціум SD Association затвердив специфікації нового стандарту карт пам’яті SD 8.0. Згідно з опублікованою документацією, швидкість читання і запису таких накопичувачів в чотири рази перевершує актуальні рішення, що дозволить новинкам зрівнятися з актуальними SSD і безперешкодно працювати навіть з контентом в дозволі 8к.

Секрет такої високої швидкості передачі даних, що досягає 4 ГБ/с, полягає у використанні інтерфейсу PCIe 4.0. Повнорозмірні карти SD Express задіють протокол NVMe зі збереженням зворотної сумісності. Очікується, що новий тип карт пам’яті буде затребуваний для серійної зйомки у форматі RAW, запису і відтворенні 8k-відео, а також для потреб багатоканальних пристроїв Інтернету речей і автомобільної електроніки.

Читайте також:  Власники iPhone 12 mini поскаржилися на проблеми з екраном

Стандарт SD 8.0 буде доступний у форматах SDUC, SDHC і SDXC. За підтримки архітектури PCIe 3.0 x2 або PCIe 4.0 x1 максимальна швидкість читання досягає 2 ГБ/с, а використання технології PCIe 4.0 x2 дозволяє передавати дані на швидкості до 4 ГБ/с, що в чотири рази перевищує можливості попередньої специфікації SD 7.0.

SD 8.0

Карти SD Express з максимальною пропускною здатністю в 4 ГБ / с будуть оснащені трьома рядами контактів. При піковій швидкості в 2 ГБ/с накопичувачі обійдуться двома рядами. Для досягнення максимальної швидкості необхідна підтримка стандарту не тільки самою картою, але і приймаючим обладнанням – відповідні нової специфікації високошвидкісні рішення будуть доступні на ринку пізніше.

Читайте також:  В Google Camera Go з'явився нічний режим зйомки

Джерело: theverge.com

Залишити коментар