Наука

Повітря в Китаї стало ще бруднішим, ніж до коронавірусу

Завод

Минулого місяця Китай нарешті припинив карантинні заходи, прийняті через коронавірус. І якщо якість повітря значно покращилося під час «тихого» часу, то вже нові дані показують, що щастя було недовгим. Більш того, забруднення повітря зросло сильніше, ніж за аналогічний період минулого року.

У звіті, опублікованому в понеділок Центром досліджень з енергетики та чистого повітря, – незалежною організацією, яка відстежує чистоту повітря, – видно, що рівень забруднення зростає по всьому Китаю в період його повторного відкриття після пандемії. Група спостерігала за твердими частинками, діоксидом азоту, діоксидом сірки та озоном у період з квітня по травень. Результати показують, що після врахування погодних умов всі забруднюючі речовини перевищили торішні рівні.

Забруднення відбувається в основному з вини вугільних електростанцій. Вугілля повне сірки, тому, коли викопне паливо горить, ця сірка взаємодіє з киснем в повітрі і створює діоксид сірки. Його концентрація зростає так швидко, що пора починати бити тривогу.

Подібні сплески в Китаї, схоже, відбулися після великих економічних криз, включаючи епідемію атипової пневмонії в 2003 році і глобальну фінансовий крах 2008 року. Обидва рази країна віддавала перевагу “брудним” будівельним проектам і спалюванню вугілля, щоб прискорити розвиток економіки. Однак обидва ці сплески забруднення мали місце до недавніх спроб Китаю поліпшити якість повітря. Вони включають в себе “війну проти забруднення”, яку країна розпочала в 2014 році, намагаючись очистити своє свідомо отруєне повітря. До пандемії Китай досяг успіху в цьому: дослідження, проведене в 2019 році, показало, що тільки в результаті однієї з шести заходів щодо поліпшення якості повітря за 2017 рік було врятовано понад 400 000 життів. Але тепер, судячи з усього, Країна відступає на колишні позиції.

Залишити коментар