Політика

Президент США висунув ультиматум ВООЗ

Трамп

Дональд Трамп дав Всесвітній організації охорони здоров’я 30 днів на те, щоб усунути «провальні заходи організації» боротьби з коронавірусом, в іншому випадку він пригрозив припинити її фінансування.

“14 квітня я призупинив виділення коштів ВООЗ до завершення розслідування моєї адміністрації щодо провальних заходів Організації у зв’язку зі спалахом COVID-19. Даний розгляд підтвердив багато серйозних побоювань, які я озвучував минулого місяця, а також виявив інші, які ВООЗ слід розглянути, особливо насторожує відсутність незалежності від Китайської Народної Республіки», — повідомив президент США в листі, адресованому главі ВООЗ Тедросу Гебрейесусу, який він опублікував у своєму Twitter.

Читайте також:  Азербайджан дав Вірменії відстрочку на виведення військ

У листі стверджується, що ВООЗ “послідовно ігнорувала надійні повідомлення про поширення вірусу в Ухані на початку грудня 2019 року або навіть раніше”. Вона також нібито не стала “проводити незалежне розслідування” у зв’язку з надходженням даних, які суперечили позиції влади Китаю. За версією Трампа, представники ВООЗ наприкінці грудня 2019 року вже знали про те, яку небезпеку становить коронавірус, але «вирішили не ділитися цією найважливішою інформацією з рештою світу — можливо, з політичних міркувань».

Трамп вважає, що ВООЗ “неодноразово робила заяви про коронавірус, які були надзвичайно неточними або вводили в оману”. Як стверджується в листі, ВООЗ відзначала, що влада Китаю діє прозоро, незважаючи на те, що вони нібито «змушували цілі організації в країні і окремих фахівців замовчувати відомості про інфекцію». Президент США зазначив, що “ВООЗ промовчала, коли Китай не дозволив двом членам групи з числа американців в’їхати в Ухань”.

Читайте також:  Україна знову увійшла до Ради ООН із прав людини

Він також висловив невдоволення у зв’язку з тим, що ВООЗ не підтримала введену американською владою заборону на в’їзд до США осіб з Китаю. Президент США в підсумку дав ВООЗ 30 днів на те, щоб гарантувати проведення реформ, яких вимагає від неї Вашингтон. В іншому випадку США припинять фінансування організації. “Я не можу дозволити, щоб долари американських платників податків продовжували фінансувати організацію, яка в своєму нинішньому стані настільки очевидно не служить інтересам Америки”, — підкреслив Трамп.

Президент США підкреслив, що ВООЗ слід продемонструвати незалежність від КНР. “Ясно, що неодноразові помилки, допущені Вами і Вашою організацією у зв’язку з пандемією, обійшлися світу надзвичайно дорого. Єдиний можливий подальший крок для ВООЗ полягає в тому, щоб, якщо вона здатна, на ділі продемонструвати незалежність від Китаю”, — вважає Трамп. 14 квітня він призупинив фінансування ВООЗ “до проведення оцінки ролі організації в приховуванні даних про поширення коронавірусу”.

Залишити коментар