Знання

Звички надихаючого лідера

Лідер

Авторитарні люди з приголомшливими лідерськими здібностями, безумовно, можуть “містити” своїх підлеглих під контролем, але це ненадовго. Вони “вичавлюють” з людей всі соки, але так і не можуть визначити їх внутрішню мотивацію і здібності.

 
Якщо ви попросите рядових співробітників компанії описати кращі і гірші якості лідера, вони швидше за все проігнорують вроджені якості (зовнішня привабливість, інтелект та ін.). Замість цього вони розкажуть про якостях, які лідер може розвинути в собі і контролювати. Наприклад, такі як відкритість до спілкування, скромність, вміння ставити цілі, конкретність, оптимізм у прогнозах.
І це логічно, оскільки подібні характеристики описують лідера, здатного на емоційний контакт. Як показують дослідження, лідери з емоційними якостями, не тільки сприяють собі співробітників, але і демонструють набагато кращі результати, ніж ті, хто всього домагається силою. Ви легко можете стати привабливим лідером – для цього необхідно лише задіяти емоційний інтелект. На відміну від природжених характеристик, таких як кмітливість, емоційний інтелект – навик, який можна вдосконалити за допомогою певних зусиль.

 
Пропонуємо вашій увазі 10 головних звичок, притаманних емоційно сильному лідерові. Ці звички допоможуть вам домогтися успіхи і бути більш ефективним для підлеглих.

1. Йде на контакт

Багато людей спілкуються тільки з тими, хто, на їхню думку, може принести їм користь. Привабливий лідер вважає, що кожна людина, незважаючи на його статус і здібності, гідна його часу та уваги. Він змушують інших відчувати їх цінність тому, що дійсно цінує кожного.

2. Вміє налагоджувати особистий зв’язок

Навіть у переповненій кімнаті привабливий лідер змушує кожного відчувати себе, немов при розмові тет-а-тет і ніби думка саме цієї людини є важливою. Хоча, так і є насправді. Привабливий лідер спілкується на дуже особистому, емоційному рівні. Він завжди пам’ятає про особливості людини, що стоїть навпроти.

3. Скромний

Гордовитість – серед тих якостей, які миттєво відштовхують людей. Привабливий лідер не поводиться так, наче він краще ніж ви. Він навіть так не думає.

Читайте також:  25 цитат відомих людей про багатство і бідність

 
Замість того, щоб вважати лідерське становище ознакою престижу, він розглядає своє лідерство як додаткову відповідальність за тих, хто працює під його керівництвом.

4. Врівноважений

Коли мова йде про їх досягнення та невдачі, привабливий лідер неупереджено дивиться на речі. Він не кричить про свої перемоги на кожному розі і не плаче над поразками. Він святкує успіх, не дозволяючи собі занадто бурхливих емоцій, і готовий визнати помилки, але не посипати голову попелом. В обох випадках він витягує уроки і рухається далі.

5. Оптиміст

Привабливий лідер завжди дотримується оптимістичного погляду на життя і це помітно, коли він починає щось робити. Він не складає звіт для ради директорів, а приходить, щоб поділитися з членами ради своїми поглядами та ідеями. Він не йде на нараду, а зустрічається і спілкується з людьми, які працюють разом з ним. Він не сідає на дієту, а користується перевагами здорового харчування.

 
Навіть в абсолютно безнадійній ситуації привабливий лідер продемонструє свою віру в позитивний результат. І така впевненість насправді допомагає зробити майбутнє кращим.

6. Щедрий

Ми часто працюємо з людьми, які постійно приховують знання або ресурси. Вони діють так, немов бояться, що ви перевершите їх, якщо вони відкриють доступ до всього, що необхідно вам для роботи. Привабливий лідер завжди ділитися своїми зв’язками, досвідом і ресурсами. Він хоче, щоб ви досягли успіху, бо розуміє, що це частина його лідерських обов’язків. Крім того, він впевнений у своїх силах і не турбується, що ваш успіх може залишити його в тіні. Власне кажучи, привабливий лідер вважає ваш успіх своїм.

7. Щирий

Привабливий лідер викликає довіру і захоплення своїми діями, а не просто словами. Багато лідерів кажуть, що щирість відіграє важливу роль, але привабливі лідери підкріплюють свої слова щоденною демонстрацією щирості.

Читайте також:  Визначте свій стиль пізнання, щоб вчитися швидше і простіше

 
Навіть лідер, що випромінює чарівність, не стане привабливим для підлеглих, якщо ця чарівність НЕ БУДЕ доповнена щирим ставленням до підлеглих.

8. Добре розпізнає людей

Привабливий лідер знає, як читати людей, адже невербальна комунікація часто більш важлива, ніж вимовлені слова. Він стежить за виразом обличчя, мовою тіла і тембром, щоб зрозуміти, що насправді думає людина. Іншими словами, він чудово розбирається в людях. Це важлива складова емоційного інтелекту.

9. Може оцінити потенціал

Роберт Браулт якось сказав:
“Харизма – це не стільки вміння робити людей схожими на вас, скільки вміння робити їх схожими на самих себе, коли ви знаходитесь поруч”.

 
Привабливий лідер не тільки визначає найкращі якості підопічних, він також робить усе необхідне, щоб інші теж розглянули ці якості. Він розкриває можливості підлеглих, щоб ті могли удосконалити себе і свою роботу.

10. Завжди є ідея

Письменник Деніел Куїнн сказав: “Харизма лише привертає людську увагу. Якщо ви змогли залучити до себе людей, вам необхідно сказати щось суттєве”. Привабливий лідер розуміє, що його знання і навички – запорука успіху кожного підлеглого. Тому він регулярно ділитися з людьми своїми ідеями, а не просто базікає з ними. Привабливі лідери не підносять себе і не прикидаються кимось іншим, адже їм це ні до чого.

В них є ідеї, якими вони діляться зі своїми людьми.

Грамотно поєднуйте ці якості

Харизма – НЕ вроджена якість, а результат набутих навичок, який грає головну роль для вашого професійного успіху. Як і у випадку з іншими професійними здібностями, ви повинні вивчати людей, що володіють цією якістю, копіювати їх манери і адаптувати їх до вашого стилю роботи. Використовуйте ці десять стратегій – і ви побачите, як швидко зможете розташовувати до себе інших!

Залишити коментар