Технології

Facebook прокладе підводний кабель довжиною з окружність Землі

Світ

Facebook стає по-справжньому глобальною соціальною мережею. За участю телекомунікаційних компаній стартує грандіозний проект. Навколо Африки побудують один з найдовших інтернет-кабелів в світі, що проходить під водою. На цей раз з підвищеним захистом.

Facebook об’єднається з провідними інтернет-провайдерами Африканського континенту: MTN Group, Telecom Egypt, Vodafone і Orange SA, щоб побудувати підводний кабель протяжністю 37 000 кілометрів. Розміри гігантського проводу трохи менше довжини екватора – 40 075 кілометрів. Проект займе 4 роки, і до 2024 кабель забезпечить високошвидкісним з’єднанням 16 країн Африки. Пропускна здатність всіх існуючих на континенті кабелів зросте в 3 рази.

“Новий маршрут подарує таку необхідну пропускну здатність і надійність Інтернету у всій Африці і підтримає подальше зростання 4G, 5G і широкосмугового зв’язку для сотень мільйонів людей”, — повідомили представники Facebook в блозі компанії. Населення жаркого континенту становить 1,3 мільярда чоловік. З них лише у 4 з 10 є доступ в глобальну мережу.

Читайте також:  Оновлено рейтинг найбільших постачальників планшетів. Apple втрачає свою частку

Вартість проекту 2Africa, який з’єднає Європу і Близький Схід з колискою життя, не розголошується. Bloomberg оцінив витрати в приблизно 1 мільярд доларів США.

Маршрут пройде вздовж дна Атлантичного та Індійського океанів, Середземного і Червоного морів. Кабель буде розташований глибше, ніж зазвичай, щоб мінімізувати можливі зовнішні пошкодження від якорів суден. Підводні кабелі-основний спосіб міжконтинентальної передачі інформації. Вони обробляють набагато більше даних і забезпечують високу швидкість передачі за нижчою ціною в порівнянні з іншими методами.