Суспільство

Китайська пустеля перетворилася в оазис після 70 років озеленення

Пісок

Пустеля Му-Ус, одна з чотирьох головних пустель в Китаї, «зникла» з карти північно-західній провінції Шеньсі, оскільки 93,24% спустошених земель стали зеленими.

Пустеля займала площу в 42 200 квадратних кілометрів. Раніше це була млява земля без дерев і сільськогосподарських угідь. Через вітри і піщані бурі з Му-Ус місто Юйлінь, розташований на краю пустелі, було змушене тричі рухатися на південь.

Починаючи з 1959 року місцеві жителі садили дерева, щоб стримати вторгнення піщаних бур. Багаторічні зусилля розширили зелену частину до 400 кілометрів на північ.

Читайте також:  Зйомки другого сезону «Відьмака» знову заморозили через коронавірус

“Говорячи, що пустеля зникла на карті, ми маємо на увазі, що спорожніла земля зникла на сьогоднішній день. Якщо ми продовжимо наші зусилля, то близько 30 000 гектарів площі зі піщаними дюнами, які залишилися зникнуть”, — прокоментував Дан Шуанжень, глава лісового бюро провінції Шеньсі.

У 1950-х роках в місті Юйлінь рівень лісового покриву становив всього 0,9%, але зараз він досяг 33%.

Зараз місцеві жителі докладають усіх зусиль, щоб надолужити час, втрачений через пандемію COVID-19. Вони планують висадити дерева на 400 гектарах піщаної землі до кінця травня.

Озеленення пустелі призвело не тільки до вирішення проблеми з піщаними бурями, воно представляє комплексний розвиток регіону.

Читайте також:  Ляшко оцінив наслідки пандемії для медицини

Тепер місцевість може виробляти більше 1000 кілограмів продовольчого зерна, раніше цифри варіювалися від 100 до 150 кілограмів. Також, в минулому дохід на душу населення становив всього 200 — 300 юанів (30 — 40 доларів), але зараз він перевищує 30 000 юанів (4 200 доларів), про це повідомляє Ши Гуаньінь, секретар парткому села Шіліша, Діньбянь.

Залишити коментар