Криптовалюти

Європейські суперкомп’ютери були зламані криптомайнерами

Суперкомп'ютер

Шкідливі програми для майнінгу криптовалют відомі не перший рік. В основному вони заражають призначені для користувача ПК, але недавно хакери «пробили стелю» — за даними фахівців, зловмисники заразили відразу кілька високопродуктивних суперкомп’ютерів з різних країн Європейського регіону заради видобутку «крипти».

Американська компанія з інформаційної безпеки Cado Security повідомила, що ряд суперкомп’ютерів по всій Європі був заражений минулого тижня. Зломи були зафіксовані у Великобританії, Німеччині, Швейцарії та Іспанії, причому не одночасно — повідомлення надходили протягом декількох днів. Згідно з опублікованим звітом, атаки проводилися з університетів в Канаді, Китаї та Польщі. При цьому у всіх випадках використовувалися схожі імена файлів шкідливих програм. У зв’язку з цією обставиною співзасновник Cado Security Кріс Доман заявив, що мова може йти про скоординовану акцію групи зловмисників.

Згідно з опублікованим компанією звіту, спочатку хакери отримували доступ до суперкомп’ютера вузла, після чого використовували експлойт для уразливості CVE-2019-15666. Потім, отримавши доступ до кореневої системи, вони розгортали додаток для майнінгу криптовалюти Monero (XMR). У Cado Security відзначили, що багато постраждалих від злому організації займалися науковими дослідженнями спалаху COVID-19, які в даний час припинені.

Джерело: engadget.com

Залишити коментар