Суспільство

Українець розповів про перевірки в аеропортах Європи

В аеропорту

Обов’язковою вимогою в аеропортах Європи є наявність засобів захисту проти коронавірусу і соціальна дистанція.

У зв’язку з пандемією коронавірусу в аеропотах Європи діють жорсткі обмеження і контроль, повідомив у Facebook бізнесмен Кирило Рубинський, який зіткнувся з цим після прильоту до Австрії.

Він зазначив, що в Австрії з цього тижня послабили карантин і обіцяли приймати всіх європейців з негативним тестом на COVID 19. Тим, у кого тесту не було в наявності (російський і французький тести не приймаються, тільки німецький або швейцарський), пропонували за 190 євро зробити тест по прильоту, попередньо зарезервувавши час.

Читайте також:  Пандемія: У Києві звільнилася чверть медиків

“Подорожувати з Франції до Австрії можна тільки з поважної причини, наприклад, смерть або тяжка хвороба родичів або по бізнесу (мій випадок). Якщо немає письмового підтвердження, на рейс вас не посадять і не поселять в готелі: (туристичні поїздки в Австрію поки заборонені)”, – написав Рубинський.

Без перевірки запрошення пасажиру не видадуть посадковий талон. Після отримання талона направляють на паспортний контроль – там просять повторно пред’явити запрошення і папір, що підтверджує постійне місце проживання (рахунок за воду/електрику).

“Зрозуміло, всі в масках. На контролі безпеки дуже довга черга, тому що люди стоять за 2 метри один від одного і працює один пропускний пункт. У салоні літака вставати і ходити в туалет можна тільки по одній людині: одна вийшла, сіла – інша встала і пішла”, – повідомив бізнесмен.

Читайте також:  Під COVID віддадуть половину всіх ліжок у лікарнях

Уже після прильоту всі сидять до моменту, поки стюардеса не оголошує, що можна встати. Встають всі не відразу, а “секційно”.

“Вихід з літака А320 займає годину. На вивантаження заповненого на 50% тепер потрібно 7 автобусів, щоб підтримувати санітарну дистанцію. З автобуса висадка відбувається по одній людині. Спеціальний контролер перевіряє, чи правильно ти одягнув маску і чи дотримуються дистанції”, – написав Рубинський.

Також паспортний контроль здійснюється по прильоту, де у пасажирів знову запитують про цілі поїздки і т.д.

“Природно, всі лаунжі закриті, як, втім, і всі магазини duty free. У жіночий туалет черга – як за джинсами у 80-х, у чоловічий – менше, як за пивом у той же період”, – додав бізнесмен.

Залишити коментар