Франшиза

Як правильно вибрати франшизу

Початківці підприємці, які хочуть отримати незалежність у роботі з мінімальними клопотами і ризиком, часто вибирають франшизу. Перевірена бізнес-модель, яка супроводжується підтримкою досвідчених підприємців, має безліч переваг перед стартапами.

Одним з найважчих етапів є вибір франшизи. Навіть якщо ви визначилися зі сферою, в якій хотіли б працювати, необхідно ще вибрати конкретне підприємство. Вам доведеться переглянути безліч проектів, безліч сайтів і поспілкуватися з багатьма людьми перед тим, як визначитеся, з ким саме хотіли б працювати.

Business News Daily поспілкувався з “ветеранами” франчайзингу та бізнес-експертами, які дали кілька порад щодо того, як краще вибирати франшизу.

Що варто запитати у самого себе

Якщо ви поняття не маєте з чого почати, але хочете зайнятися бізнесом, задайте собі кілька питань.

Чого я хочу досягти?

У кожного, хто бажає стати підприємцем, свої мотиви для цього. Залежно від ваших очікувань, різні франшизи можуть запропонувати різні результати, відзначає виконавчий директор консалтингової компанії IFX Ден Мартін.

Що є вашою метою: заробити, витрачати більше часу на сім’ю або кар’єрний ріст? Відповівши на це питання, ви зможете вирішити, яка франшиза найкраще може допомогти досягти бажаного“, – відзначає пан Мартін.

Яку роль я хочу грати в бізнесі?

Є два типи підприємців: ті, які організовують робочий процес і наймають людей для роботи, і ті, які беруть безпосередню участь у роботі компанії. Генеральний директор мережі перукарень Great Clips Рода Олсен радить знайти ту франшизу, яка найкраще відповідатиме ролі, яку ви виберете.

Одні франчайзери пропонують більше практичних можливостей, інші – управлінських. Франчайзі повинні в першу чергу визначитися, ким вони бачать себе в цій роботі і що для них найбільш комфортно“, – говорить Рода Олсен.

Який у мене бюджет?

Витрати на франшизу значно відрізняються, залежно від того, яку сферу ви вибрали і конкретної бізнес-моделі. У той час, як на одну франшизу ви можете витратити $ 1000, витрати на іншу можуть перевищити $ 1 млн. Засновник і генеральний директор франчайзингової компанії The Entrepreneur’s Source Террі Пауелл каже, що франчайзі повинен відразу оцінювати, скільки йому необхідно вкласти в бізнес, за який період це окупиться і чого він хоче досягти в майбутньому.

Запустити, приміром, франшизу якогось кафе, буде набагато затратніше, ніж бізнес, який дозволить працювати на дому, як мінімум через те, що на обладнання для закладу вам доведеться витратити набагато більше грошей. Франчайзі повинен заздалегідь визначитися з короткостроковими і довгостроковими цілями “, – відзначає Террі Пауелл.

Після того, як ви визначитеся, скільки готові вкласти в бізнес, необхідно переконатися, що витрати не складуть для вас дикого дискомфорту. Бізнес-експерти рекомендують починати фінансове планування франшизи мінімум за півроку до її запуску. Якщо ви не підготуєтеся заздалегідь до запуску бізнесу, то можете опинитися в неприємній ситуації. Будьте готові до стресових ситуацій під час запуску підприємства, інакше можете опинитися в непростий і неприємної ситуації.

Чи володію я основними навичками для ведення бізнесу?

Найчастіше досвід роботи в сфері, до якої належить франшиза, має дуже позитивний вплив на бізнес, але, набагато важливіше, коли починаючий підприємець не боїться ризикувати і йому властиві пориви до чогось нового.

Президент і виконавчий директор франшизи Floor Coverings International Том Вуд звертає увагу на те, що для власників материнської компанії дуже важливо, щоб франчайзі розуміли всю відповідальність і були готові до серйозної роботи. Вам необхідно розбиратися в мистецтві маркетингу, навчитися бути цілком і повністю зосередженими на обслуговуванні клієнтів.

Террі Пауелл відзначає, що потенційні франчайзі повинні шукати не тільки бізнес, в якому у є досвід роботи, важливо знайти бізнес, який буде до душі.

У будь-якому випадку, ви повинні бути налаштовані на успіх, не залежно від того, наскільки добре ви знайомі зі сферою діяльності.

На що звернути увагу

Після того, як ви звузили коло бізнес-моделей, які вас цікавить, прийшов час вибрати конкретну франшизу. Експерти радять звертати увагу на деякі моменти, які допоможуть значно звузити коло.

Вони в курсі технологічних новинок

Засновник компанії Punchh Жітендра Гупта каже, що успішні компанії завжди в курсі трендів в додатках і різних програмах. Підприємства, які вкладають гроші в розробку нових технологій, мають більше шансів успішно розвиватися і більш привабливі для франчайзі. Їх можливості і успішність роботи виростають в рази.

У них серйозна програма підтримки франчайзі

Виконавчий директор компанії Caring Senior Service Джефф Солтер відзначає, що для підприємців-початківців важливо вибрати франшизу, власники якої будуть готові підтримувати їх на всіх етапах розвитку, адже адаптація в бізнес-середовищі може виявитися досить важкою і необхідно чітко знати, в якому напрямку рухатися на кожному етапі.

Вони діляться потенціалом

Коли компанія продає свій бізнес, то дуже важливо, щоб франчайзі підтримував ідеї та прагнення. Це не два окремі підприємства і діяльність одного значно впливає на іншого. Тому важливо, щоб ідеї та цілі були максимально близькі.

Вони ретельно підбирають партнерів по франшизі. Потенційні франчайзі повинні шукати підприємців, які вкладають гроші в партнерів. Незважаючи на те, що ви купуєте франшизу і берете всю відповідальність за неї, важливо бути впевненим у підтримці власника основного бізнесу, якщо ви на якомусь етапі зробите помилку.

Що запитати у франчайзера

Віце-президент компанії Franchise Marketing Systems Алан Джордж рекомендує заздалегідь підготуватися до зустрічі з франчайзером, щоб задати конкретні питання материнській компанії. Наприклад, це можуть бути питання, які стосуються підходу до продажів, актуальності бізнесу на ринку у вашому регіоні, реклами.

Важливо на перших етапах співпраці визначитися з точками дотику з франчайзером, щоб потім не виникали конфлікти. Не забувайте, що франшиза – це довгострокове співробітництво, будьте готові до цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *